Tee ise

VIDEO | Marek Strandberg õpetab, kuidas koduste vahenditega toimivat maski teha 

Ohtuleht.ee, 16. aprill 2020 17:15
Kodustes tingimustes on võimalik ise kerge vaevaga teha toimiv mask, mis vähendab piisknakkuse tõenäosust. Marek Strandberg demonstreerib videos, kuidas meisterdada tehnoloogiliselt toimiv kolmekihiline mask mõne minutiga.

„Meie peamiseks abivahendiks on aiandus- või ehituspoes müüdav katteloor, mis on mõeldud taimede kaitsmiseks,“ seletab Strandberg. „Tegu on polüpropüleenist või polüetüleenist kangaga, mis laseb õhku läbi, aga hoiab kinni piisad.“ Katteloor käitub sarnaselt sellele kõrgtehnoloogilisele materjalile, mis on kasutuses kirurgiliste ning tolmumaskide keskmise kihina. Peamine erinevus on selles, et katteloor ei ole elektriliselt laetud. Sellest hoolimata pidurdab kodus valmistatud mask piisknakkuse levikut.

Samal teemal

Marek Strandberg õpetab videos kahe maski tegemist. Esimese jaoks on vajalik lisaks katteloorile torusall vm puuvillane materjal. Teise maski tegemiseks on vaja paberkäterätt, maalriteip, aiatraat, kummid, klammerdaja.

Miks kanda maski? „Küsimus on ettevaatus-põhimõttes. Kui me teame lihtsat tõde, et nakkus levib piiskade kaudu, siis on loomulik, et ka isetehtud barjäär on kaitse. Sõltumata sellest, kas selle kohta on tänaseks tehtud teadust või mitte. Küsimus on terves mõistuses,“ räägib Strandberg. „Maski kasutamine tekitab distantsi ja seepärast tuleb täna maske kasutada.“ 

Strandberg toonitab, et maske tuleb kasutada õigesti ning mitte saada sealt lisanakkust! Isetehtud maskide kodus desinfitseerimist ta ei soovita, kuna see tegevus nõuab vilumust ja väga suurt täpsust. Mõistagi saab torusalli kuuma seebiveega ära pesta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee