Reisimine

VÄRSET ÕHKU JA VAIKUST: kus saaks uhkes üksinduses matkata  

Kersti Eero, 11. aprill 2020 00:01
AVASTA EESTIMAAD: RMK veebikülg Loodusega koos annab nõu, kuhu populaarse Meenikunno raba (pildil) asemel veel võiks suunduda. Foto: Aldo Luud

 „Viru raba pole sugugi see kõige hullem koht. Otsitakse uusi võimalusi ja sellist asja nagu ülerahvastatud objekt enam praktiliselt pole. Esimese hooga läksid inimesed oma harjumuspärastesse kohtadesse, aga peagi said aru, et tasub otsida ka teisi,“ ütleb RMK külastuskorraldusosakonna juhataja Marge Rammo. 

Kui võrrelda märtsi viimast ja aprilli esimest nädalalõppu, siis RMK tähistatud radade külastatavus vähenes umbes 30 protsenti.     

„Lisaks Viru rabale on alati populaarsed olnud Keila-Joa ja Kaberneeme kant, Pärnumaal Tolkuse raba ja Põlvamaal Meenikunno raba. Aga arvud näitavad, et inimesed on väga korralikult soovitusi kuulda võtnud ja mõelnud, kuhu minna,“  loodab Marge Rammo, et samoodi jätkub see ka järgnevatel nädalatel.

„Tartu inimesed võiksid ju Karulasse sõita ja Ähijärve kandis jalutada. Või Paganamaale. Pähni kandiski on palju radu, kus liigub vähem inimesi,“ tõdeb ta, et Eesti äärealad jäävad paljudele siiski kaugeks. Peale RMK tähistatud 

Samal teemal

15.03.2020
Rongisõitja mure: õhtuti liigub ronge nii harva, et 2 + 2 reeglit on raske järgida
21.02.2020
SOOVITUS NÄDALALÕPUKS | Leia üles kodulähedane raba ja mine matkale!
21.02.2020
MATKAJUHT: „Enne abiellumist võiks üheskoos kanuumatkal ära käia.“