Nipid

MAA TUND | Professor Ivo Palu: üks tund ei muuda midagi! Säästmise mõju avaldub ainult pikaajalise ja läbimõeldud tegevuse kaudu! 

Laura Liinat, 28. märts 2020 17:36
Maa tunniga kutsutakse majapidamisi ja ettevõtteid kell 20.30 tunniks tulesid ja muid elektroonilisi seadmeid välja lülitama, et pöörata tähelepanu energiasäästmisele ja keskkonna hoidmisele. Foto: WikiImages / Pixabay

Eesti sisemaine elektritarbimine on viimastel aastatel olnud tõusujoones, kerkides viie Maa ringiga ümber päikese 526 GWh võrra. Praeguste elektrihinna arvestuste kohaselt maksaks see sama ajaga tarbijaile üle 48 miljoni euro rohkem ja piltlikult saaks sellest energiast panna tööle 3,8 miljonit pesumasinat üheks aastaks.* Millist mõju võiks aga avaldada tunniks ajaks elektri välja lülitamine eestimaalaste tarbimisharjumustele ja -trendidele?

Täna, 28.märtsil tähistatakse Maa tundi, mis on 2007. aastal Maailma Looduse Fondi poolt alguse saanud liikumine. Sellega kutsutakse majapidamisi ja ettevõtteid kell 20.30 tunniks tulesid ja muid elektroonilisi seadmeid välja lülitama, et pöörata tähelepanu energiasäästmisele ja keskkonna hoidmisele. 

Samal teemal

16.12.2020
STOPP ÜLETARBIMISELE! Põhjalik õpetus, kuidas võimalikult vähe toitu ära visata
20.05.2020
Tark ei tarbi rohkem kui vaja! Eksperdid selgitavad, kuidas hoida kokku vee-, elektri- ja küttekuludelt
03.03.2020
SELLE KUU MÄRKSÕNAD: üleminek suveajale, Maa tund ja linnupete