Nipid

Kuidas kaugtööl olles motivatsiooni hoida? 

Silja Paavle, Naisteleht, 26. märts 2020, 08:30
Foto: Aldo Luud

Ootamatu võimalus teha kaugtööd pole sugugi iga inimese unistus: pikk üksi töötamine võib põhjustada isolatsioonist tulenevat ärevust, vähendada motivatsiooni või panna asju edasi lükkama. Kuidas järgnevatel nädalatel vaimselt ja sotsiaalselt heas vormis püsida, räägib ettevõtte PersonaliDisain juht ja konsultant Hanna Jõgi.

Pane paika päeva prioriteedidOleks hea, kui saaksid neid jagada kas kirjalikult või videos ka oma kolleegidega. Nii tekib suurem sisemine vastutus need reaalselt ka päeva (või kui on pikemad projektid, siis näiteks nädala) jooksul tehtud saada. Kindlasti võiks kolleegidega kokku leppida, et annate üksteisele oma töövõitudest teada – jagatud rõõm on ju topelt suur. Miks mitte leppida kokku aeg, kus igaüks saab kasvõi paari lausega teada anda, kuidas tal päev läks ja mis tal järgmisel päeval/nädalal plaanis on. Sel viisil saavad teised olla kursis toimuvaga ja võimalusel pakkuda ka tunnustust, mida me kõik vajame.Kui sa ei tööta üldse meeskonnas, võite samasugust süsteemi rakendada sõpradega, kes parasjagu samuti kaugtöö väljakutsetega maadlevad.

Kasuta videot nii palju, kui saadKui pead päeva jooksul hoidma ühendust kolleegidega, tasub kiigata erinevate suhtluskeskkondade järele, nagu näiteks Skype või Zoom.Kuigi sul võib olla kiusatus arutada mingeid asju sõnumite teel, võiks olulisemad vestlused ja ideede ajurünnakud teha video vormis. Põhjus on lihtne: kirjutades anname edasi vaid väikese osa infost. Suurem osa, mis antakse tavaliselt edasi hääletooni ja kehakeelega, jääb siis varju.Video kasutamine hoiab ka aega kokku, sest me ei suuda nii kiiresti kirjutada kui rääkida. Ja mis pole sugugi vähem tähtis – nii jäävad ära valesti mõistmised ja ülemõtlemised selles osas, mida keegi parajasti kirjutatuga tegelikult öelda tahtis.Et saaksid teha tööd, sõltumata asukohast, on kasulik kasutada pilveteenuseid, et vajalikud dokumendid oleksid erinevates seadmetes saadaval.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee