Reisimine

MATKAJUHT: „Enne abiellumist võiks üheskoos kanuumatkal ära käia.“ 

Meeli Parijõgi, 21. märts 2020, 00:01
Kanuu ninas istuja on nagu kaardilugeja – tema annab teistele teada, mis paadi ees toimub ja suurema töö teevad ära tagumised. Põhimõtteliselt on esimene nagu Martin Järveoja ja teised nagu Ott Tänak.Foto: Erakogu

Tümps! Kanuu enam edasi ei liigu, vaid istub keset kärestikku kahe salakivi vahel nagu nõiutult. Kiikan selja taha – paariline, kes sõudis, nagu jaksas, laiutab süüdlaslikult käsi. Läks, nagu läks. Ohkan ja võtan ettevaatlikult teksad jalast. „Armas kallis hea paat, palun-palun-palun, ära mine ümber!“ – hääletult palvetades ronin üle paadiserva kivide ümber keerlevasse vette. Õnneks olen oma kanuukatsetusega alustanud suvel.

Paat ei lähegi ümber. Karge voog haarab jalgadest. Hea, kui nüüd ise ümber ei kuku! Lükkan paadi vabaks. Nii. Nüüd tuleb kuidagi kanuusse tagasi saada, soovitavalt nii, et see ikkagi ümber ei läheks. Imekombel ei lähe.

Kanuuga sõitmine on meeskonnatöö. Meelis Parijõgi kes on juba paarkümmend aastat Lammasmäe puhkekeskuses kanuumatku korraldanud, ütleb, et kanuu ninas istuja on nagu kaardilugeja – tema annab oma selja taga olevale ja seetõttu üsna piiratud vaateväljaga paarilisele teada, mis paadi ees toimub: kus varitsevad takistused, näiteks jõele langenud puud; hõikab „vasakule“ ja „paremale“. Tagumine mees (tavaliselt ikka mees või ka tugevam naine) teeb tüürides suurema töö ära. Põhimõtteliselt on esimene nagu Martin Järveoja ja teine nagu Ott Tänak.

Samal teemal

4. mai 2020, 17:46
GALERII | Vinge eksponaat või ohtlik viirusepesa? „Täiesti õudne, mis seal toimus!“
11. aprill 2020, 00:01
VÄRSET ÕHKU JA VAIKUST: kus saaks uhkes üksinduses matkata
7. november 2019, 11:00
Ülikiire kalapüüdja jäälind – Põhjamaa kalliskivi!
20. oktoober 2019, 22:10
AASTARINGNE RÕÕM: näpunäiteid algajale matkajale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee