Nipid

Kaupmeeste liit rahustab: toidukaupa jätkub 

Toimetas Hindrek Pärg, 17. märts 2020 15:29
Foto: Robin Roots
Eesti kauplustes toidukaupa jätkub ning kauplused on viiruse leviku vältimiseks tõhustanud hügieeniprotseduure, kinnitab Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil oma pöördumises.

"Esmalt soovin ma isiklikult tunnustada neid 73 000 kaubandustöötajat ja nende seas 24 000 müüja-klienditeenindajat, kes töötavad täna kaubanduse eesliinil," kirjutab Peil enda pöördumises. "Teie pingutused tagavad Eesti inimestele tänases eriolukorras iga päev elutähtsad kaubad ja teenused ning hoiavad meie ühiskonda töös. Jae- ning hulgikaupmehed teevad selleks igapäevaselt koostööd läbi tarneahelate."

Samal teemal

Peili sõnul teeb kaubandussektor tihedat koostööd riigiasutustega ja on tõhustanud hügieeniprotseduure minimeerimaks nakatumiste riski nii töötajatele kui ka klientidele. "Olulisimad sammud on pindade ja vahendite sage puhastamine ja desinfitseerimine, lahtise toidukauba asendamine pakendatuga, isikukaitsevahendite tagamine töötajatele, meetrise vahemaa hoidmine meie töötajate ja klientide ning inimeste vahel meie poodides. Julgustame ka inimesi käima kauplustes vajaduspõhiselt ning ostma korraga nädala toiduvaru," sõnab Peil. 

Liidu juht ütleb, et toidukaupadega varustamise pärast ei pea ükski eestlane muretsema ning riigis sees on ka piisavalt varusid, et kõiki paar kuud toita. Samuti kinnitab Peil, et suurte toidukoguste varumine pole vajalik, sest poed jäävad avatuks. "Paanikaostud jätavad mulje, et kaupa ei jagu ja tekitavad nõiaringi, kus riiulite täitmine on meie töötajate jaoks raske. Kutsume tarbijaid üles solidaarsusele ja mõistlikkusele- jätke tooteid ka teistele, kes neid sellel hetkel vajavad. Me täidame riiulid päeva jooksul uuesti.

Viiendaks, muretseme oma sektori ettevõtete püsimise pärast. Seepärast oleme valitsuselt küsinud riigi toetust ja tuge palkade maksmiseks situatsioonis, kus paljud töötajad on sunnitud koju jääma," kirjutab Peil.