Reisimine

GALERII | Veneetsia karneval: kohalikud panevad enne paastu püsti vägeva kostüümipeo 

Triinu Laan, 29. veebruar 2020 00:01
KOSTÜMEERITUD: Tavaline kohalik perekond Veneetsia karnevali ajal lõunaeinet nautimas.Foto: Erakogu

„Ma tahan siia elama tulla!“ karjatan iseendalegi ootamatult, kui oleme vaporetto'st ehk veebussist maha astunud ning orienteerume mööda kitsaid tänavaid ööbimispaiga poole. Nii kiiresti pole ma veel ühtegi paika armunud. Tõtt-öelda on see ka esimene koht, kuhu olen valmis oma kodulinnast tagasi vaatamata kolima.

Saabusime Veneetsiasse neljapäeva südapäeval ning hoolimata ohtratest hoiatustest rahvamasside eest, tundus linnake vaikne ja rahulik. Karnevalihooajast andsid märku vaid üksikud maskid, mis mõnel veebussireisijal näole olid tõmmatud. Itaaliat ähvardavast koroonaviirusest võis õrnalt aimu saada lennujaamas, kui kõiki saabunud reisijaid termokaameraga kontrolliti. Suurt paanikat polnud veel puhkenud ja haiglamaske võis kohal viibitud viie päeva jooksul ühe käe sõrmedel üles lugeda.

Veneetsias on võimalik suurepäraselt ka jalgsi hakkama saada, ehkki veebussiga sõitmine hõlbustab liiklemist. Reisijuhiga konsulteerides selgub, et põhjast lõunasse jalutamiseks kulub vaid 35 minutit. Nii kiiresti suudavad liikuda muidugi vaid kohalikud, sest tähelepanematu turistina võib tänavate- ja sillalabürindis kergesti ära eksida, seda ka siis, kui üldse linna ei imetle. Kuidas see viimane võimalik on, jääb mulle muidugi arusaamatuks. Iga kanali ääres kõrgub mõni maaliline maja, mida unustad end silmitsema. Seejärel jääb teele väike sillake, mida ületades jääd hajameelselt seisma ja avanevat vaatepilti imetlema. Pikapeale õpid siiski pealtnäha sarnaseid tänavanurki eristama ning ei pea enam, nina Google'i kaardirakenduses kinni, orienteeruma. Tänavarägastikus liikudes märkan mitut koeraga jalutajat ja murran pead, kas neil vaestel loomadel kuskil ka mõni puu kasvab, mille najal jalga tõsta? Ainukesed taimed, mida näha on, asuvad aknalaudadel.

Samal teemal

16.02.2021
Vahvad vastlad meil ja mujal: liulaskmine, karneval ja pannkoogijooks
29.02.2020
PAASTUAEG: kevadine puhastuskuur olgu tervislik ja maitsev
05.01.2020
Nandud üllatasid turiste Veneetsia kitsukestel tänavatel
02.01.2020
Mis olid mullu maailma kõige populaarsemad vaatamisväärsused?