Nipid

SELLE KUU MÄRKSÕNAD: korduskasutus, #nipisüda ja lipuäpp 

Koostanud Laura Liinat, 6. veebruar 2020, 04:45
Postita oma leitud südamekujuline avastus Instagrami, kasutades märksõna #nipisüda. Foto: Nathan Dumlao / Unsplash
Alates veebruarikuust toome sinuni iga kuu alguses mõned toredaimad selle kuu märksõnad. Kas teadsid, mis vahet on taaskasutusel ja korduskasutusel? Või miks tasuks enda mobiiltelefoni laadida lipuäpp? Loe edasi ja saadki teada! 

Mis neil vahet on?

Taaskasutus
Taaskasutuse käigus saavad tarbitud materjalidest uued tooted, vältimaks uute toorainete kasutuselevõttu. Taaskasutus on muu hulgas näiteks see, kui tetrapakkidest tehakse joonlaudu, plastpudelitest kaableid ja sukkpükse või biojäätmetest komposti. Sellist osa taaskasutusest nimetatakse ringlussevõtuks.

Samal teemal

Korduskasutus
Korduskasutuse (ka uuskasutuse) puhul leiab asi uuesti tarvitamist selle esialgsel otstarbel, et vältida jäätmeteket, pikendada eseme eluiga ja suurendada väärtust. Korduskasutus on näiteks see, kui kannad emalt saadud vana kleiti või sisustad kodu teise ringi poest ostetud nõudega.

Mõlema puhul on eesmärk vähendada looduse saastamist, energia kasutamist ja prügilate tekkimist.

Vastlaliug kontoritooliga
Kui lund ei ole, ei tähenda see veel, et vastlaliug tegemata jääb! Kui mäenõlvad peaksid veebruari lõpus rohetama, tulevad appi hoopis töisemad tingimused. Pikkades maja- ja kontorikoridorides on hea pere, sõprade ja töökaaslastega mõõtu võtta, kes veereb ratastega kontoritoolil kaugemale. Seejuures ei tasu unustada, et pikima liu tegijat ootab välja teeninud õnn – äkki hea linakasvu asemel hoopis palgatõus!

#NIPISÜDA
Kas tead ka inimesi, kes näevad kõikjal südameid? Sammugi ei saa astuda, et tee pealt ei vaataks vastu sellekujuline auk, lusikalt hommikusöögihelves või kapinurgast tolmurull! 14. veebruaril on tore isegi sedasorti pilguga ringi käia. Postita oma leitud südamekujuline avastus Instagrami, kasutades märksõna
#nipisüda, ja kingime kõige vahvama leiu autorile ühe mõnusa šokolaadi ning joogitopsi!

Tõmba omale lipuäpp!
Nutikas lipuaabits teeb kiiresti selgeks, kuidas trikoloori heisata, selle eest hoolitseda ja millistel päevadel peaks sinimustvalge kindlasti lehvima. Rakendusse saad sisestada ka endale olulisi tähtpäevi ja seadistada lisaks meeldetuletuse, et lipp ei ununeks masti tõmbamata!

Tähtpäevad
9. veebruar – loe-vannis-raamatut-päev
14. veebruar – sõbrapäev
25. veebruar – vastlapäev

Lipupäevad
2. veebruar – Tartu rahulepingu aastapäev
24. veebruar – Eesti iseseisvuspäev (vaba päev)

Päike tõuseb ja loojub
3. veebruaril: tõuseb 8.28, loojub 16.42
10. veebruaril: tõuseb 8.11, loojub 17.00
17. veebruaril: tõuseb 7.53, loojub 17.18
24. veebruaril: tõuseb 7.34, loojub 17.36

Kuufaasid
Poolkuu (esimene veerand): 2. veebruar
Täiskuu: 9. veebruar
Poolkuu (viimane veerand): 16. veebruar
Kuu loomine: 23. veebruar

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee