Reisimine

Head soovitused, kuidas lennureisi ajal nahka säästa ja toita 

Helen Perk, 6. veebruar 2020, 15:00
UUE AVASTUSE OOTEL: Aivel on kohvrid alati pakkimisvalmis, sest iial ei või teada, kuhu järgmine reis viib. Tema käsipagasis on oma kindel koht niisutavatel kreemidel-maskidel, sest naha eest tuleb lennumaratonidel eriliselt hoolt kanda.Foto: Robin Roots

Endise stjuardessi ja praegu kirgliku maailmarändurina on Aive Hiiepuu piltlikult öeldes poole oma elust pealpool pilvi veetnud. «Kõige olulisem nõuanne on lennureisil hoida keha niiskust ja veri liikumas.»

On täiesti tavaline, et lennukisse astudes tunned end särava ja värskena, kuid tunde hiljem muutuvad käed kuivaks ning tunduvad justkui paberist. Lisaks hakkab näonahk kiskuma ja keha muutub veekao tõttu loiuks. Üsna pea on platsis ka liikumisvõimaluse puudumisest tingitud ja verevarustuse häiretele viitavad tursed ning tumedad rõngad silmade ümber. Aive targad nõuanded aitavad pika lennureisi valutumalt üle elada ja kaunist välimust säilitada.

1. Joo vettTee seda juba enne väljalendu, aga kindlasti ka lennureisi ajal. Isegi siis, kui janu otseselt ei tunnegi. Ära tarbi lennu eel ega ajal alkoholi, sest sel moel viid kehast vett hoopis välja. Ka kohv, mis esmatundel ergutab, toetab nahas niiskuskadu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee