Raha

Võlanõustaja selgitab: mida teha, kui laenukoormus käib üle jõu? 

Helen Serka-Sanchez, 14. jaanuar 2021 05:00
Vahel on laenuvõtmine vajalik ja mõistlik, aga kindlasti tuleks see põhjalikult läbi kaaluda, et mitte liiga suurt laenukoormust saada. Foto: Raten-Kauf / Pixabay

Vahel on laenuvõtmine vajalik ja mõistlik, aga kindlasti tuleks see põhjalikult läbi kaaluda, et mitte liiga suurt laenukoormust saada. Mida aga teha, kui võetud kohustused käivad üle jõu? Nõu annab võlanõustaja Evelyn Eichhorst.

„Kui võetud laenu tagasimaksmisega tekivad probleemid, proovivad inimesed esimese impulsina sageli pead liiva alla pista. Kahjuks on võlgadega nii, et need lähevad ignoreerides järjest ebameeldivamaks,“ teab võlanõustaja Evelyn Eichhorst. Parem on reageerida ja midagi ette võtta kohe, kui pere tunneb, et laen(ud) on muutunud liiga suureks koormaks. Oma kogemuse põhjal on võlanõustaja näinud, et pole ühtegi lootusetut võlaprobleemi, kui seda otsast harutama hakata. „Kui klient ise kaasa töötab ja on huvitatud oma elujärje parandamisest, on alati olemas ka lahendused,“ julgustab asjatundja murele ausalt otsa vaatama.

Samal teemal

10.04.2021
TEST | Vaata järele, kui suur laristaja sa oled!
05.03.2021
Lapse rahatarkus: 6 märksõna, mis aitavad finantsmaailmas orienteeruda
28.01.2021
Ekspert kinnisvaraturust: hinnalangust enam oodata ei tasu!
19.01.2021
Probleemid laenumaksetega: 13 lahendust, mille hulgast leiad endale sobivaima

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee