Uudised

Ajakirja Käsitöö tegevtoimetaja Ülemiste heategevuslikust jõululaadast: „See oli üks siiramaid käsitöölaatasid, mida ma näinud olen!“ 

Toimetas Annaliisa Köss, 15. detsember 2019 18:09
Foto: Tarmo Rätsep
Eile, 14. detsembril Ülemiste keskuses toimunud heategevuslikule jõululaadale Topeltkink tuli kokku 21 lastekodu üle Eesti, et müüa omameisterdatud jõulukingitusi. Laadal käis kohal ka ajakirja Käsitöö tegevtoimetaja Liina Hergauk, kelle hinnangul võiks taolisi üritusi toimuda rohkem ja kogu aasta vältel.

Ülemiste heategevuslik jõululaat toimus tänavu juba 16. korda. Kui eelmisel aastal osales laadal 17 lastekodu, siis sel korral võttis üritusest osa ligi sada lastekodulast 21 lastekodust. Ürituse eesmärk oli korraldada lastekodulastele tore päev ja toetada lastekodulapsi ning nende ettevõtlikkust.

Samal teemal

„Soovisime korraldada lastekodulastele ühe toreda päeva, mis valmistaks neile rõõmu ja jõulutunnet. Lisaks andis laat võimaluse Ülemiste keskuse külastajatele osta lastekodulaste endi valmistatud käsitööd, et teha pühadeks väike kingitus oma lähedastele ja seeläbi toetada lastekodulapsi,“ ütles Ülemiste keskuse juht Guido Pärnits.

Sündmuse avamisel kõneles ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. „Kui keegi ütleb, et inimene saab teha maailma paremaks, siis minu jaoks tähendab see seda, et inimene kingib enda soojust ja energeetikat teistele. Ma väga tahaks, et igaühel – nii jõuluajal kui ka terve aasta vältel – oleks lähedal rohkem neid inimesi, kes alati soovivad toetada, aidata ja kinkida enda soojust,“ lausus Kõlvart.

Tähendusrikkad jõulukingid
Laadal müüsid lapsed enda meisterdatud käsitööesemeid, mis sobivad hästi jõuluvana kingikotti. Lisaks sai maitsta laste valmistatud küpsetisi ja maiustusi. Kõikidel laadakülastajatel oli võimalus teha heategu ja soetada tähendusrikkad jõulukingid, sest müügist saadud tulu läks lastekodulastele endile.

Foto: Tarmo Rätsep

Südamlikul laadal kohal käinud ajakirja Käsitöö tegevtoimetaja Liina Hergauki sõnul rändavad nende pere jõuluvanakotti laadalt soetatud Tartu Laste Turvakodu kilpkonnakujulised magnetid ja piparkoogid, Tudulinna Asenduskodu säravad helkurid, Haapsalu Hoolekandekeskuse poiste poolt laadal vermitud märgid ja Siimusti Lastekodu Tareke väikesed savikausid. Lisaks kaunistavad Liina pere kodu kuuske sel aastal Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskuses valminud savist jõuluehted. „See oli üks siiramaid käsitöölaatasid, mida ma näinud olen – kõikide laste meisterdused ja näputööd olid väga erilised ning õpetajate hool soe. Imetlengi eelkõige juhendajaid, kes lastele käelisi tegevusi pakuvad ja valminud töid kõigile näidata toovad,“ lausus Liina Hergauk ning nentis, et üritusi, kus saab näha ja kogeda vanemate hoolitsuseta jäänud laste tegevusi, võiks toimuda kogu aasta jooksul.

Topeltkingil osales 21 asendus- või lastekodu: Eesti Asenduskodu Töötajate Liit, Kohtla-Nõmme Lastekodu, Laste Hoolekande Asutus Lootus, MTÜ Südamepaik, MTÜ Avatud Värav Kiikla Lastekodu, MTÜ Maria ja lapsed, Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskus, SA Haapsalu Hoolekandekeskus, SA Perekodu – „Mäepere“, „Oravapere“ ja „Pähklipere“ peremajad, SA Tartu Perekodu Käopesa, Siimusti lastekodu Metsatareke, Tallinna Lastekodu peremajad Jussikalda 7-1, Pihlaka maja 1b.1, Pähkli 15/6, Pähkli 15/7 ja Varre maja, Tartu Laste Turvakodu, Vahtramägi MTÜ ja Ühing Lootus Tulevikku.