Reisimine

RÕÕM VÕI PIIN? Soov vedada on kelgukoertele sünnist saati kaasa antud 

Triin Raestik, 4. jaanuar 2020, 16:55
Paasiku koeramõis. RENATA MÕTLEP, VILJAR KROHVFoto: Tiina Kõrtsini

Kui esimesed talvised suusa- ja uisuringid on tehtud, võta vahelduseks ette vahva kelgusõit põnevamal moel. Sõida koerarakendil mööda lumevälju ringi, nagu ennemuiste põhjamail kombeks oli.

Koerarakendiga sõitma minnes tasub kodus pisut eeltööd teha. Kogenud koerakasvatajate sõnul võiks kaaluda paiku, kus on pigem vähem kelgukoeri (alla saja), ei tegeleta massiturismiga ega võõrustata bussitäite kaupa turiste. Väga oluline on jälgida sedagi, et koerte tarvis oleks rajatud suured aedikud, kus nad saavad kambakesi vabalt joostes loomuliku liikumisvajaduse rahuldatud. Järelikult on loomad heas toonuses.Kõik kelgukoerad lippavad kelgu ees kaasasündinud sisemisest soovist joosta ja vedada, nagu tegid juba nende kauged esivanemad.

Karusaare kenneli kelgukoeradIda-Eestis Emajõe-Suursoo lõunaosas ja Järvselja metsamaastikul toimuvad rakendimatkad sügisest kevadeni juhul, kui õhutemperatuur jääb alla +10 °C. Lume puudumisel saad sõita maastikukärude, piisava lume korral koerakelkudega. Matkama lubatakse alates seitsmendast eluaastast.Valida saad matka kestusega poolest päevast kuni kolme päevani ja pikkus on umbkaudu 15–70 km.Lisainfo: Alaskamalamuut.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee