Uudised

Jõulud saab mööda saata ka kingivabalt! Kuidas?  

Helen Serka-Sanchez, 8. detsember 2019, 19:30
Jõulud saab mööda saata ka ilma kinkideta!Foto: Juliana Malta / Unsplash
Jõulude ajal tekib suurim stress kingituste otsimisest ja ostmisest. Selle asemel, et mööda ostukeskusi raha ja aega raisata, võta korraks aeg maha, et mõelda kinkimise tõelisele mõttele. Jõulurõõmu jagamiseks on ka teisi võimalusi kui kingisadu.

Kingivabad jõulud

Praegu on veel õige aeg kogu pere või sõpruskonnaga kokkuleppida, et üksteisele kinke ei tehta. Tõenäoliselt ohkab nii mõnigi kergendatult võidetud aja- ja rahasäästu pärast.

Kingitused vaid väljavalitutele

Mõnikord tundub kinkimine pealesunnitud kohustusena, mille tõttu kulutatakse raha asjadele, millest keegi tegelikult rõõmu ei tunne. Pigem tee kingitused ainult neile, kes on sulle tõeliselt olulised ja kelle kingisoove sa hästi tead. Kingisaajate nimekirjas võiksid olla ka lapsed, kellele jõulud kõige suurema sära silmi toovad. Kuid ka siin võiks olla kinkimisega tagasihoidlik, et jõuluõhtu pakkepaberi ja pakendite kuhjas ei mööduks.

Aita abivajajaid

Asjadega ülekülvamise asemel võiks keskenduda hoopis head tegemisele. Seega tee annetus mõnele sobivale heategevusorganisatsioonile, kas kogu pere või mõne pereliikme nimel. 

Kingid võid teha ka vaid valitutele.Foto: Eugene Zhyvchik / Unsplash

Meeldejääv sündmus

Kõige väärtuslikum kink on aeg koos lähedastega. Asjade ostmise asemel leia võimalusi, kuidas oma pereliikmetega rohkem ühist aega leida. Näiteks vii vanemad restorani sööma, kus nad varem käinud ei ole, õe- või vennalapsed tunneksid rõõmu teatrietendusele minekust ja sõpradega on mõnus lõõgastuda saunaõhtul.

Sinu vana on kellegi uus

Kui ilma kingita siiski ei saa...

...siis eelista asjade ostmisele mõne teenuse või sündmuse kinkekaarti. Nii säästad end väsitavast ostukeskuse külastusest, sest saad kinkekaardi osta internetist. Samuti jääb kinkimata mõni asi, mis võib-olla kunagi kasutust ei leia ja lihtsalt kellegi kodus ruumi võtab. 

Samal teemal

11. detsember 2019, 06:46
Taaskasutus kuuse all: 4 lihtsat soovitust, millesse kingitusi pakkida
10. detsember 2019, 05:16
VIDEO | Tee oma kätega kingid, mida isegi saada tahaksid!
21. november 2019, 10:45
Lugejakiri: palju kulutate jõulukingitustele?
20. november 2019, 05:30
Ära lase jõuludel end pankrotti viia! Head ideed, kuidas kulud kontrolli all hoida