Nipid

VIDEO | Vaata siit, kuidas säilitada õigesti lahtiseid konserve ja hoidiseid! 

Coop, Fitlap, Nipiraamat, 17. märts 2020 05:30
Tegelikult on meil kõigil võimalik midagi ära teha, et ära visatava toidu kogust oluliselt vähendada. Foto: Ella Olsson / Pexels

Toidu raiskamine on ülemaailmne probleem, mis muutub päev-päevalt aktuaalsemaks ka Eestis. Näiteks viskab Eesti keskmine perekond aastas ära ~ 120 euro väärtuses toitu, lastega pere isegi ~ 200 euro eest. Kokku raiskavad Eesti pered aastas 63 miljoni euro väärtuses toitu. Üsna hirmuäratavad numbrid, eks?

Me armastame toitu ja võtame seda üsna iseenesestmõistetavana. Elame ühiskonnas, kus toit on igal pool meie ümber ja seda raisates või ära visates ei teki tunnet, et see otsa saab. Tegelikkuses see nii ei ole, sest toitu ära visates raiskame ka muid olulisi ressursse: maad, vett, energiat ning tööjõudu. 

Tegelikult on meil kõigil võimalik midagi ära teha, et ära visatava toidu kogust oluliselt vähendada. Coopi, Nipiraamatu ja Fitlapi koostöös on valminud videosari, kus anname nippe, kuidas koju ostetud toit püsiks kauem värske ja maitsev ning ükski toiduaine koduköögis ei läheks raisku.

Samal teemal

30.12.2020
VIDEO | Nipiraamatu toimetaja näitab ette: kuidas külmikut puhastada ja seal korda hoida
22.12.2020
VIDEO | Suurem ostlemine seljataga? Kas panid toidu külmkapis ikka õigesse kohta, et see kauem säiliks?
20.05.2020
VIDEO | Sügavkülmikus hoitavad tooted pole igavesed! Millal on õige aeg need ära tarvitada?
12.05.2020
VIDEO | Sahver tühjaks! Vaata nutikaid nippe, kuidas hoidised koos poetoodetega ära kasutada!