Nipid

HEAD NIPID: nii püsib sinu jõulupuu kaunis ega aja okkaid 

Toimetas Tuuli Mäemat, 2. detsember 2019, 19:00
Jõulupuu toob kõigile peres rõõmu, eriti, kui see püsib kaua ilus.Foto: Jonathan Borba / Unsplash
Tood kuusepuu tuppa, aga tema viskab juba paari nädalaga oma okkad maha. Nii võib juhtuda, et selleks ajaks, kui jõulud kohal, on kuusepuu niru välimusega. Siin on head nipid, et kuusepuu peaks jõulud ja aastavahetuse kenasti vastu. 

Harjuta jõulupuud väga suure temperatuuri muutusega. Õues on külm, toas aga soe ning selline temperatuuri muutus kuusele ei meeldi. Enne, kui kuuse päris tuppa tood, hoia seda võimalusel trepikojas, garaažis või mõnes muus ruumis, kus ei ole liiga külm ega liiga soe. 

Samal teemal

Vali kuusepuu asukohta hoolikalt. Kuusk ei tohiks toas olla tuuletõmbe käes, ahju ega radiaatori kõrval.

Ka õige saagimine on oluline. Puutüve vettimavat pinda tuleks enne vette asetamist värskendada, saagides tüve otsast 1- 2 cm paksuse ketta. Tüve koor peab kindlasti veeni ulatuma. Nii saab kuusepuu paremini vett kätte. Kui lõikepuu on jäänud pikalt kuivale, tuleks värske ilme säilitamiseks taaskord tüve otsa lühemaks saagida ja uus vettimav pind tekitada.

Anna kuusele piisavalt juua. Esialgu joob puu kindlasti rohkem, ole valmis tihedamalt vett lisama. 2,5 - meetrine puu tarbib esimestel päevadel ligi 1,5l vett päevas, hiljem 0,5l vett päevas. Kuusejala veeanumasse pane soe vesi. Vette võib lisada lõikelilledele mõeldud toitelahust. Soojas või kuiva õhuga toas on kasu ka puu pritsimisest veega. 

Hoolitse oma kuusepuu eest õigesti.Foto: Євгенія Височина / Unsplash.com

Aga kui pistaks kuusepuu hoopiski potti?

See on hea lahendus, kui tahad oma jõulupuud ka hiljem kasvamas näha. 

Pane tähele:

  • Potipuu võiks jõuluajal toas olla mitte kauem kui nädala. Ühe nädalaga ei jõua puu veel temperatuuri soojenemisega end kohandama hakata ja tema talvitumisrežiim ei saa häiritud.
  • Kui puu jõuab toas noored kasvud välja ajada, siis teda enam õue viia ei tohi. Edasi tuleb tema eest hoolitseda nagu iga teise jahedat armastava toataime eest. Uuesti õue võib sellise taime viia alles kevadel pärast öökülmade möödumist.
  • Pane potipuu valgesse ja jahedasse ruumi. Sellises keskkonnas ei hakka puu liiga varakult kasvama ning okkad püsivad kenasti okste küljes. Kasta puud minimaalselt.
  • Võid panna potipuu ja aeda, terrassile või rõdule. Kui sa ei taha potti talveks maasse kaevata, mähi poti ümber külma ilma saabudes talvekangas. Kevadel võib selline puu vajada ka varjutuskangast. 

Allikas: Juhanipuukool.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee