Reisimine

Kolumnist: kas ma olen ainus või ka sina armastad beebisid lennukis? (1)

Naisteleht, 25. oktoober 2019 17:31
Pilt on illustreeriv.Foto: PantherMedia/Scanpix
Jaapani lennufirma Japan Airlines tutvustas oma värsket leiutist, milleks on beebikaart. See tähendab, et lennufirma kaardistab ära, millises kohas lennukis istuvad lapsed, kel vanust alla kaheksa aasta. Niisiis saavad teised reisijad soovi korral eelistada muid istekohti.

Tegemist on esimese lennufirmaga maailmas, mis pakub taolist võimalust. Loomulikult on saadud selle osas rohkelt kriitikat, kuid leidub ka palju inimesi, kes seda pooldavad. Briti kolumnist Sarah Vine võttis Japan Airlinesi uuenduse osas teravalt sõna.

„Vabandust, aga mida? Pisikeste laste vanematel on niigi keeruline reisida, ilma et lennufirma näitaks nende peale näpuga. Selline lennufirma uuendus pole mitte ainult uskumatult ebaviisakas, vaid ka diskrimineeriv,“ pahandas Vine.

Ta tõdeb, et loomulikult teevad beebid lärmi, kuid selle vastu võib ajutiselt kasutada kõrvklappe või kõrvatroppe.

„Võib-olla pole lennukis väikelapse lähedal istumine mugav, kuid samamoodi pole ka peole suunduvate poissmeeste läheduses olemine. Istusin hiljutisel lennul mingite meeste kõrval, kes vaatasid terve lennu pornot,“ lisab Vine.

Ta toonitab, et erinevate inimeste lühikeseks ajaks metallkasti surudes võib enamik meist tüütuks muutuda. „Miks siis praakida välja ainult beebid?“ sõnab ta.