Nipid

Margna ja Jõekalda õpivad veebiseriaalis uusi oskusi 

Linnaleht, 3. oktoober 2019, 17:05
Teet Margna ja Kristjan Jõekalda tunnistavad, et uute ametite omandamine on neile südamelähedane. Foto: Martin Ahven
Telestaarid Teet Margna ja Kristjan Jõekalda on võtnud vastu väljakutse panna end proovile erinevates ametites ning lähevad koolipinki uusi oskusi omandama. Nende seiklustest valmib veebisari, kust saab häid mõtteid, kuhu ja mida võiks õppima minna, et elus paremini toime tulla.

„Otsustasime sellises projektis osaleda, sest uute ametite proovimine ja kasulike teadmiste omandamine on meile olnud alati südamelähedane. Kunagi ei tea, millal teletöö otsa saab. Taas õppima minekuga anname oma panuse Eesti ühiskonna tugevdamisse ja samas saame ise uusi ameteid proovida,“ kommenteeris ettevõtmises kaasalöömist Teet Margna. „Kiiresti muutuvas maailmas on oluline end pidevalt täiendada. Meil kõigil on kohustused, kuid teadupärast kes teeb, see jõuab. Kui otsus on tehtud, läheb edasi juba libedamalt,“ lisas ta.

Samal teemal

Haridus- ja teadusministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidak ütles, et taas õppima minekuks on vaja motivatsiooni ja toetust nii perelt, sõpradelt, tööandjalt kui ka riigilt. Ta lisas, et nii riigi kui ka inimeste endi huvides on see, et pooleli jäänud haridustee lõpetataks. „Selle aasta teises kvartalis kasvas elukestvas õppes osalemise protsent rekordilise tulemuseni 21,7. Samas on Eestis eri- ja kutsehariduseta täiskasvanute osakaal endiselt üsna suur, ligikaudu 27 protsenti ehk 193 000 inimest. Samuti on palju neid inimesi, kellel tööoskused vajavad nüüdisajastamist,“ märkis Haidak.

„Õpi midagi uut koos teiste täiskasvanutega“ on üle-eestiline täiskasvanuharidust populariseeriv ja õppimisvõimalusi tutvustav ettevõtmine, mille keskmes on uute oskuste omandamine ja enesetäiendamine olenemata vanusest. Veebiseriaali saab vaadata lehel www.jällekooli.ee, samast leiab ka ülevaate õppimisvõimaluste kohta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee