Inimesed

NIPIRAAMATU ARHIIVIST | Prügivaba elustiili guru Bea Johnson: asjadest loobumine on raske – alusta seda enda jaoks lihtsast kohast! 

Helen Serka-Sanchez, 20. september 2020, 18:31
Oma katsetustest ja edust prügivaba elustiili omandamisel kirjutab Bea Johnson blogis Zero Waste Home ja raamatus „Jäätmeteta kodu. Kuidas elada prügivabalt?“. Foto: John Need

Ameerikas elava prantslanna Bea Johnsoni neljaliikmeline pere on juba kümme aastat elanud prügivaba elu ehk nende olmejäätmed mahuvad ära vaid väikesesse purki. Statistikaameti andmetel tekitas iga Eesti elanik 2017. aastal 390 kilo olmejäätmeid. Mida saaksid sina teha, et vähem prügi tekitada? 

Ebaolulistest asjadest vabanedes ja prügi vähendades avastas Bea Johnson, et tal tekkis palju rohkem vaba aega ja raha, mida panustada tegevustele, mis tema pere õnnelikuks teevad. Rääkimata uue prügivaba liikumise alustamisest, millega ta maailma vallutab. Oma katsetustest ja edust prügivaba elustiili omandamisel on ta kirjutanud blogis Zero Waste Home ja raamatus „Jäätmeteta kodu. Kuidas elada prügivabalt?“. Raamatu ja elustiili tutvustamiseks külastas ta ka Eestit, kus Nipiraamat temaga sellel teemal vestelda sai.

Prügita elu tundub üsna raske, kuna prügi tekib igal sammul. Kuidas saaks ühes tavalises kodus prügivaba elustiiliga algust teha?Olen oma kodus kasutanud jäätmetest vabanemiseks viit sammu – keeldu, kärbi, korduskasuta, käitle ja komposteeri.

Samal teemal

26. august 2020, 07:42
10 lihtsat viisi, kuidas oma pere keskkonnajälge vähendada
29. mai 2020, 17:55
Plaanid suurpuhastust? Vaata, kuhu need levinud jäätmeliigid visata!
21. aprill 2020, 14:58
Ära viska ära! 6 nutikat moodust, mida teha vanade riiete ja kangastega
8. oktoober 2019, 07:46
Uue valemiga arvutatud jäätmete ringlussevõtt päästaks Eesti hiigeltrahvist, vähemalt esialgu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee