Reisimine

Need paigad on valmis maksma, et sinna koliksid! 

Ohtuleht.ee, 17. september 2019, 17:22
Pilt on illustreeriv.Foto: Pixabay
Kas pole mitte suurepärane, kui sulle makstakse, et koliksid mõnda kaunisse või erilisse kohta? Lonely Planet tõi välja seitse paika üle maailma, mis oleksid nõus maksma, et sinna koliksid.

Antikythera, Kreeka. Kuigi Antikythera saarel on kaunis loodus ning see asub lähedal turistide hulgas populaarsele Kreetale, elab Antikytheral kõigest 40 inimest. Kandideerijate hulgast valiti välja õnnelikud, kellele anti maja, maad ning kolmeks aastaks igakuine 500-eurone tšekk.

Vermonti osariik (USA). Vermont on USA kõige väiksema rahvaarvuga osariik peale Wyomingut. Aasta algul korraldati programm, mille kaudu väljavalitud said kaheks aastaks 5000 dollari suuruse stipendiumi.

Tulsa (USA). Samamoodi nagu Vermontis, on ka Tulsas probleem, et inimesed ei taha seal elada. Niisiis oodatakse Tulsasse inimesi, kes saavad töötada arvuti kaudu. Jalge alla saamiseks makstakse 10 000 dollarit ning tasuta majutuse stipendium.

Candela, Itaalia. Candelat nimetatakse väikeseks Napoliks. 1990ndatel elas seal 8000 inimest, nüüd on number kukkunud 2700 peale. Linnapea pakub inimestele raha, et nad sinna koliksid – 800 üksikutele, 1200 paaridele ning perekondade stipendiumid jäävad 1500 ja 2000 vahele.

Santiago, Tšiili. Santiago loodab saada tehnoloogiaalaseks pealinnaks ning seega maksab IT-ärimeestele 40 000 dollarit, et nad koliksid sinna.

Sitsiilia. Tunnise sõidu kaugusel Sitsiilia pealinnast Palermost asub Sambuca di Sicilia väikelinn, mis nimetati 2016. aastal Itaalia kõige kaunimaks linnaks. Tundub, et see pole piisav põhjus, miks inimesed sinna koliksid, sest seal müüakse kodusid vähem kui espresso hinna eest.

Maine, USA. Maine ei maksa küll otseselt sinna kolimise eest, kuid pakub väiksemaid intresse õppelaenule.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee