Lemmikloom

Ekspert selgitab: kas koer võib voodis magada? (1)

Laura Liinat, 23. jaanuar 2021 05:04
Kui oled otsustanud lubada lemmikul magada enda või mõne muu pereliikmega samal asemel, on tark võtta kasutusele kõikvõimalikud hügieeni tagavad meetodid.Foto: Conner Baker / Unsplash

Seda küsimust esitavad sageli nii värsked kui ka pikaaegsed koeraomanikud. PetCity treeningukeskuse koolitaja-instruktor Siim Oja vastab alati ühtemoodi: „Koer võib inimesel kasvõi pea peal magada! Tähtis on, et ta tuleks ja läheks ära, kui peremees lubab ja käsib.“

Soov võtta lemmik kaissu on mõistetav! See tuleb inimese läheduse ja turvatunde vajadusest ning koeraga koos olemine ja ühes voodis magamine pakub seda. Kui see on pere otsus ja soov, pole enamikul juhtudel sellest midagi, kui koerad voodis magavad. Küll aga peaks siis arvestama paari nüanssi.

Kui voodisse, siis puhtalt

Kui oled otsustanud lubada lemmikul magada enda või mõne muu pereliikmega samal asemel, on tark võtta kasutusele kõikvõimalikud hügieeni tagavad meetodid.

  • Enneta parasiite! Kasuta oma lemmikul kindlasti sobivat parasiidi- tõrjevahendit, et hoida soovimatud pisikülalised kodust ja voodist eemal. Preparaadi valikul konsulteeri loomaarsti või apteekriga, sest eri tüüpi ravimid toimivad erinevalt. Kindlasti kasuta puuke peletavat vahendit – nii on nende tuppa ja voodisse sattumise võimalus minimaalne.
  • Vähenda karvu voodis...

Samal teemal

09.01.2021
Kas mu lemmik on külmetunud? Kuidas aru saada ja teda ravida?
05.08.2020
Koeraga matkama: 4 kasulikku nõuannet, et kõik kulgeks plaanipäraselt
29.06.2020
Raha pööningul: vana koerapuuri müügist saab kuni sada eurot
26.03.2020
Kas koroonaviirust on võimalik saada lemmikloomalt ja vastupidi? Veterinaarid toovad selguse!