Tehnika

Eesti elektriauto Nobe ei saa kuidagi raha kokku (27)

Äripäev, 25. juuli 2019 10:28
Foto: Erki Parnaku
Eesti esimene elektriauto Nobe on hädas: tootmise käima lükkamiseks napib igal sammul raha ning isegi mõnda aega tagasi ühisrahastusplatvormil Indiegogo alustatud kampaania ei taha kuidagi vedu võtta, kirjutab Äripäev.

 "Arvatakse, et nagunii kõik toetavad, rikkad soomlased aitavad ja mis kõik veel. Aga me ei oleks ju Indiegogos, kui meil reaalselt raha vaja ei oleks," viitab Nobe looja Roman Muljar  elektriauto eestkõneleja Angry Birdsi ja Talsinki tunneli nägu Peter Vesterbackale. 

Samal teemal

Refereeritud artikli täisteksti loe Äripäevast. 

Juuli keskel alustas Nobe elektrisõidukite Indiegogo ühisrahastuse kampaania. Eesmärk on koguda 100 000 dollarit elektriauto homologeerimiseks, mille tulemusena saab kanda autod Eesti liiklusregistrisse ja Nobe saab numbrimärgi. Testimine viiakse läbi Belgia ettevõttes Mgineering.

Nobe tegevjuht Roman Muljari sõnul on sõidukite prototüübid nüüdseks valminud ja järgmine samm on saata sõidukid testimisele. Belgias kontrollitakse globaalse autotööstuse standarditele vastavust, muuhulgas viiakse läbi ohutus- ja pidurduse kontrollid, vaadatakse tulede nõuetele vastavust ja palju muud.

“Meie eesmärgi täitumisel saame liikuda suure sammu oma unistusele lähemale ja käivitada Eesti esimene kodumaine autotehas. Loodame toota esimesed kodumaised elektriautod 2020. aasta kevadeks," lausub Roman Muljar.