Nipid

Välismaisest veebipoest tellides võid kõvasti säästa, aga ka haledalt petta saada (1)

Triin Raestik, 18. mai 2019 13:30
Foto: Siim Kinnas

Välismaistest veebipoodidest kauba tellimine pole ammu juba üksikute hobi. Vastupidi – üha rohkem inimesi eelistavad suurema valiku ja soodsama hinna tõttu netiostlemist. Kus siis ikkagi on turvaline kraami soetada ja mida teha, kui kaupleja osutub ebaausaks?

Blogija Paljas Porgand ehk Merilin Taimre (26) on piiritagustest e-poodidest tellinud palju tervisetoitu, toidulisandeid, valgutooteid ja muidugi riideid. Naise sõnul leiab veebipoodidest seesugust kaupa, mida Eestis ei müüda. Lisaks mainib ta, et sageli saab vajaliku kraami netist tellides jupp maad odavamalt kätte.

Reeglina sujub tellimine muretult, kuid ette on tulnud ka ebaõnnestumisi. «Mina sain oma vitsad kätte, kui tellisin korralikuna näiva veebilehe kaudu, kuid sain lõpptulemusena vähem tooteid, kõik valed suurused ja valed mudelid,» meenutab Merilin. Müüja ei olnud nõus raha tagastama, vaid pakkus kompensatsiooniks järgmiselt ostult 10% soodustust. «Tuli välja, et tegemist oli hoopis hiinlastega, kuigi lehelt jäi mulje, et on USA pood, mis müüb originaalkaupa.» Blogija pöördus abi saamiseks panka, vaidlustas tehingu ja tänu panga operatiivsele tegutsemisele laheneski lugu õnneks hästi. Kahe nädala pärast oli kulutatud summa kontol tagasi. Kaupmees aga jäi Merilini mõneks ajaks vihaste kirjadega pommitama.

Samal teemal

31.01.2020
OSTUORGIA LÕPP? Uus maksukord ajab Hiinast tellitud kaubad kallimaks