Uudised

Mitu paari kääre peaks olema majapidamises? 

Tuuli Mäemat, 8. november 2019 14:14
Mõtle läbi, mille jaoks sul kodus kääre kasutada on vaja. Foto: Skyla Design / Unsplash
Igale tööle olgu oma tööriist! Nii peaks ka kääre olema majapidamises rohkem kui üks, sest nii püsivad nad kauem heas töökorras.

Statistika järgi on ühes Euroopa majapidamises keskmiselt seitse paari kääre. Mitu paari täpselt kodus on, oleneb inimesest ja tema vajadustest. Paljud lõikamistööd on tõesti võimalik kodus, koolis ja kontoris teha ära kvaliteetsete universaalkääridega, mis sobivad hästi paberi ja õhukese kanga lõikamiseks. Samas võiksid mõned käärid kodus veel lisaks olla.

Fiskars Estonia ASi esindaja Virge Teets selgitab, milliseid erinevaid kääre peaks kodus olema.

Milliseid erikääre võiks kodus olla?

  • Lastekääridel on laste käe järgi disainitud käepidemed ja kumerad terad, mis mõlemad tagavad mugava ja ohutu lõikamise. Lastele mõeldud käärid sobivad tavaliselt kasutamiseks nii vasaku- kui ka paremakäelistele.

  • Vasakukäelistel on palju mugavam lõigata spetsiaalselt vasaku käega kasutamiseks mõeldud kääridega, sest neil on käepidemed ja terad sätitud just vasaku käe järgi õige nurga alla.

  • Küünte lõikamiseks peaks kodus olema eraldi õhukeste teradega maniküürikäärid, mille kaarjad terad järgivad küünte kuju ning tagavad täpse lõikamise. Suured universaalkäärid selleks ei sobi.

  • Köögis toimetamiseks ja aias taimede lõikamiseks võiks osta samuti spetsiaalsed käärid.

Kokkuvõttes on soovitatav läbi mõelda, mille jaoks kääre majapidamises vaja läheb, ja vastavalt sellele õiged abilised soetada, et lõikamine oleks mugav ja turvaline.

Samal teemal

19.12.2019
Plussid ja miinused: millist panni valida?
05.08.2019
Mitte ainult küüntele! 8 võimalust küünelaki nutikaks kasutamiseks majapidamises
26.07.2019
Aedniku spikker: kuidas ja mille järgi valida sobivaid aiakääre?
18.03.2019
2019. aasta trendid: taanlaste hygge vallutab köögid