Lemmikloom

Ekspert jagab soovitusi: koera paaritamisel arvesta nende nõuannetega 

Tuuli Mäemat, 16. september 2019, 05:48
Ehkki EKLi tõuraamatumäärused annavad ajad esimeseks paaritamiseks, tasub meeles pidada, et suurem osa koeri ei ole tegelikult selleks vanuseks ei vaimselt ega füüsiliselt piisavalt arenenud ja suguküpsus veel puudub.Foto: ipet photo / Unsplash

Kui sinu kutsu saab kutsikad, võib see olla väga armas aeg. Samas pead valmis olema mitmeks ootamatuks mureks, mis see endaga kaasa toob. Küsisime spetsialistilt nõu, millega peaks kindlasti arvestama. Nõu annab PetCity digiturunduse projektijuht ja koeraomanik ning -kasvataja Kristiina Tammik. 

Millises vanuses võib koera paaritada?Eesti Kennelliidu (EKL) tõuraamatumääruse järgi võib väikeste tõugude emaskoeri paaritada alates 15. ja suurte tõugude emaseid koeri alates 18. elukuust. Isane koer peaks olema EKLi tõuraamatumääruste järgi vähemalt kümme kuud vana.

Kuidas veenduda, et koer on paaritamiseks valmis?Ehkki EKLi tõuraamatumäärused annavad ajad esimeseks paaritamiseks, tasub meeles pidada, et suurem osa koeri ei ole tegelikult selleks vanuseks ei vaimselt ega füüsiliselt piisavalt arenenud ja suguküpsus veel puudub. Enne paaritamist küsi nõu kogenud mentor-kasvatajalt, lase koerale teha põhjalik terviseuuring ning soovitatav on käia ka näitustel, et tõugu tundev kohtunik saaks looma murekohad välja tuua. Mõni haigus võib avalduda alles hilisemas eas, näiteks erinevad pärilikud silmahaigused, aga ka muud tõved. Seega tasub paaritamisega pigem veidi oodata ja olla täiesti veendunud, et koer on selleks valmis ning terve.

Samal teemal

24. oktoober 2020, 06:30
Lemmiku ootuses: need on asjad, mida peaksid teadma, kui plaanid võtta perre kutsika!
30. september 2019, 07:38
Tõde või vale? 6 müüti lemmiklooma steriliseerimise kohta
13. august 2019, 07:12
LEMMIK | Loomad, kes on saanud elus uue võimaluse
24. juuni 2019, 07:34
Väldi tõsisemaid tervisemuresid: 10 põhjust, miks lemmiklooma suuhügieen on tähtis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee