Nipid

Kas sulle sobib kodust töötamine? Need kodukontori plussid ja miinused aitavad selgusele jõuda 

Laura Liinat, 15. märts 2020 14:01
Kus sobib sulle töötada - kas pigem kodus või kontoris?Foto: Kobu Agency, Unsplash
Kodukontoris töötamine puudutab nii neid, kelle tööandja seda võimaldab, kui ka neid, kes on otsustanud teha oma elus kannapöörde, luues ise endale töökoha. Millised on isiklikul elupinnal töötamise plussid ja miinused, aitab mõtestada psühholoog, mõtteviisitreener ja internetipõhiste väikeettevõtete ärihaldur Hanna Saar.

Kodust töötamine on hea

Kui ettevõte ei vaja palju seadmeid ega inventari, on kodukontor mõistlikum valik kui äripinna rentimine, aidates alustaval väikeettevõttel kulusid kokku hoida. Vahelduse loomiseks saab end alati mõneks tunniks oma lemmikkohvikus kohvi rüübates sisse seada.

Kodus töötamine aitab ühildada pere ja tööd, eriti kui lapsed on alles väikesed ja täiskohaga kodust eemal olemine tundub mõeldamatu, ent soov või vajadus töötada on suur.

Kodune keskkond on mugav ning säästab aega ja energiat, mis muidu kuluks tööle ja koju liikumise peale. See sobib hästi neile, kes eelistavad üksi töötamist ning oskavad ennast ise motiveerida.

Kodukontor ei sobi alati

Laste kõrvalt segamatu tööaja leidmine on tihti keeruline ja võib tekitada lisastressi. Lapsel on raske mõista, miks vanem temaga kohe mängima ei tule või pidevalt arvutiekraani vahib.

Kodus võib olla raske töölainele lülituda, eriti kui silmanurgast paistavad pesemata nõud. Ja vastupidi: kuidas heita kõrvale töömõtted, kui pole kontoriust, mida enda järel sulgeda ning läpakas laual tuletab meelde, et sul jäi veel üks meil saatmata?

Kodus töötades võib piir töö ja vaba aja vahel ähmastuda ning lihtne on üle töötades läbi põleda.

Tasakaalu leidmise nipp

Samal teemal

19.01.2021
Kodune töötuba on piinlikult sassis? Selle nimekirjaga on koristamine käkitegu
30.11.2020
PÕHJALIK ÕPETUS: kuidas luua tõeliselt toimiv kodukontor?
10.09.2020
9 põhjust, miks sa halvasti magad, võivad peituda su magamistoas
25.03.2020
10 kuldreeglit, et kodus töötamine jätkuvalt sujuks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee