Reisimine

Tonga – riik, kus päike tõuseb maailmas esimesena (2)

Liina Metsküla, 7. veebruar 2019 14:40
Tonga saare elanikud

Tonga kuningriigile mõeldes võib tekkida silme ette kujutlus muinasjutumaast, mis asub seitsme mere ja maa taga. Tegelikult on see koht päriselt ka olemas – Eestist umbes 15 000 kilomeetrit eemal Vaikses ookeanis. Maailma kõige väiksem kuningriik on Uus-Meremaast kolmetunnise, teises suunas paiknevast Hawaiist aga kuuetunnise õhulennu kaugusel.

Vastupidi veendumusele, et põristan Uus-Meremaalt Tongale pisikese lennukiga, liuglen kohale umbes 500 reisija ringis mahutava õhusõidukiga, umbes sellisega, millega saab ühelt kontinendilt teisele. Hiljem kuulen, et paljud tongalased elavad Uus-Meremaal ja tänu sellele liigubki Aucklandi (Uus-Meremaa suurim linn – toim)  ja Nuku’alofa (Tonga pealinna – toim) vahel palju rahvast.

Vastupidi lennukile, mis meid Tongale tõi, on lennujaam pigem pisike. Passikontroll käib kahes putkas, kohvrid peavad hakkama saama ühe pagasilindiga, konditsioneeri pole ning infot tulevate ja minevate lendude kohta tuleb elektrontabloo asemel otsida käsitsi kirjutatud paberitelt.

Samal teemal

20.10.2018
Raivo Kiisler Tonga tüngakõnedest: helistaja oli Tonga kuningas ise
17.02.2018
Tonga – maailma väikseim kuningriik