Tehnika

USA luurelennuk teeskleb, et on tähelaev Enterprise 

Toimetas Aare Kartau, 31. jaanuar 2019 11:20
Foto: Wikimedia Commons
Põhja-Carolina kohal lendav luurelennuk U-2 teeskleb, et on tähelaev kaugest tulevikust. Õhusõiduk edastab lennukoodi NCC-1701A, mis on ulmesarja Star Treki fännidele tuttav kui tähelaeva USS Enterprise'i registrikood, vahendab PopularMechanics.

Twitteri kasutaja AircraftSpots kes jälgib militaarlennukite liikumist, märkas, et Beale'i õhujõudude baasist väljus ebatavalise lennukoodiga õhusõiduk. Star Treki ulmemaailmas kannab NCC-1701A registrinumbrit 23. sajandi lõpus ehitatud USS Enterprise tähelaev. 

NCC-1701A ilmus kinolinadele 1986. aastal Star Treki neljandas filmis ning laeva kapteniks oli James T. Kirk. Laev toodi frantsiisi, kui kolmandas filmis algne NCC-1701 hävis.

U-2 lennukid on samuti võimelised pikkadeks lendudeks, kuid Põhja-Carolina kohal õhusõite tegev U-2 NCC-1701A ei lahku baasist kaugele. Lennuk on võimeline lendama vähemalt 18 kilomeetri kõrgusel, kiirusega 740 km/h. Kosmos algab tingliku Karmani joone kohaselt 100km kõrgusel merepinnast, seega ei anna õhusõiduk veel kindlasti kosmoselaeva mõõtmeid välja.