Tee ise

Tahad kasutada ühte kalendrit kaks aastat järjest? See on võimalik! 

Laura Liinat, 31. detsember 2019, 07:00
Eriti praktiline korduvkasutatav kalender.Foto: Laura Liinat
Vanade kalendrite ilusaid pilte saad säilitada väljalõigetena. Kas aga teadsid, et korduvkasutada on võimalik ka seda osa kalendrist, mis näib esmapilgul ajalugu? Just nii – vanad numbrilahtrid on võtmekomponendid, et meisterdada sõna otseses mõttes ajaga kaasas käiv kalender!

Vaja läheb:
vana kalendrit
pildiraami
kangast
kääre
pulgaliimi
õhukest kahepoolset teipi
kriidimarkerit

Samal teemal

Meisterda uuendatavat kalendrit nii:
1. Kleebi taust. Eemalda pildiraamilt tagus. Kanna selle sisemisele poolele liimi ja kata kangaga. Lõika kanga servad tagusega tasa.
2. Lõika kuupäevad välja. Lõika vanast kalendrist välja kuu jagu päevi. Vali lahtilõikamiseks kindlasti kalender, kus kõik numbrid on ühte tooni.
3. Teibi päevad alusele. Kinnita kuupäevade tagumisele küljele teibitükid ja kleebi need kangale. Arvesta kleepimisel vastava kuu nädalapäevade paiknemisi. Tänu kahepoolsele teibile saad vastavalt kuule paigutada päevi kangal ümber ning vahetada hooajale sobivalt ka taustamustreid.
4. Pane raam kokku. Aseta tagus koos kuupäevadega raamile tagasi. Kirjuta klaasile kriidimarkeriga kuu nimetus ja muud sulle olulised märkmed. Kriidimarkeri saad klaasilt lihtsasti eemaldada niiske lapiga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee