Nipid

5 asja, mida sa seni pole kaltsukast otsinud, aga peaksid 

Laura Liinat, 17. november 2018 18:49
Hoia silmad lahti ja võid sekkarist leida aardeidFoto: StockSnap, Pixabay
Teiseringipoed võluvad järjest enam inimesi, kuid reeglina minnakse sinna otsima riideid, jalanõusid ja köögitarbeid. Tegelikult peidavad sekkarid endas palju rohkem aardeid, mille peale sa pole ehk seni osanud mõeldagi. Panime kokku valiku ideid, millele järgmisel korral pilk peale visata ja üllatusleiuga poest väljuda!

Pleedimaterjal

Samal teemal

Talv on peagi käes ja tahtmine ulatada käsi sooja pleedi järele aina suurem. Kui korvist vaatab vastu tühjus või ebasobivad toonid, siis sea sammud kaltsukasse. Kasutatud voodipesu ei pruugi ostma kutsuda, kuid kangariiulites peitub sageli pehmeid villaseid riidetükke, millest saab mõnusa diivanikaaslase vaid väikese pesu ja servade ääristamise läbi. Pleedimaterjaliks passivad hästi ka paksemad naturaalsest materjalist kampsunid ja mantli pealisriided ning väiksemad jupid saab õmmelda lapitekipõhimõttel kokku üheks suureks soojendajaks. Nipiraamat on leidnud parimaid pleedimaterjale Uuskasutuskeskusest, Magda Misjonipoest Tallinnas ja Shalomist Pärnus.

Kombineed

Pidudeperioodil leiavad tee garderoobi taas õhulised kleidid, mis pole aga suurimad sõbrad külma õhu ja mantlitega. Vastu sääri hoidvad plisseerid ja õhtutualetid pole kuigi kaunis vaatepilt, mistõttu varub nutikas kleidikandja endale kombineesid. Kui tavapoest peab sobivas toonis ja pikkused aluskleite otsima kui tikutulega taga, siis parim valik avaneb sulle teiseringipoodides. Käega katsudes tunned ära materjali, mis on mõnus ka ihu vastas. Nipiraamat on leidnud parimaid kombineesid Humana vintage’ist ja Paavli kaltsukast.

Vaibad

Brrrr, külmad põrandad! Aga mitte kauaks, kui pistad nüüd nina sisse sekkarisse ning otsid üles kõik monokroomsed kaltsuvaibad ja pärsialikud villased põrandakatted! Ole mureta – ka teiseringipoed sordivad kaupa enne müüki panekut ning seetõttu on kaltsukates saadaval ainult korralikud või pisidefektidega vaibad. Väiksemad kaltsuvaibad saab edukalt puhtaks pesumasinas, villased võib laotada talvel lumele või viia keemilisse puhastusse. Nipiraamat on leidnud parimaid vaipu Magda Misjonipoest Tallinnas, Jenny Krusest heategevuspoest Pärnus ja Kierrätyskeskustest Soomes.

Taimed

Akna taga kaikuvad raagus puud lausa kutsuvad külvama kodu üle rohkema rohelusega. Selge see, et taimed pole odav lõbu. Või siiski! Kaltsukatesse satub aeg-ajalt taimi, mis vajavad vähemat hoolt ning mida on võimalik kodus paremale elule turgutada. Hoia silmad lahti sukulentide, aaloe ja palmiliste osas! Nipiraamat on leidnud taimi Uuskasutuskeskusest, Spunk.ee-st ja Facebooki gruppidest.

Maalid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee