Reisimine

Hüvasti, reispass? Ühendkuningriik tahab karmistada lennujaamades napsitamise reegleid 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 1. november 2018, 20:46
Lennujaama baar.Foto: Pixabay
Ööpäevaringne joomine Suurbritannia lennujaamade baarides ja restoranides võib jääda minevikku, sest siseministeerium kavatseb vastavad seadused üle vaadata.

The Guardiani teatel on lennufirmad kutsunud üles piirama lendude eelset alkoholimüüki lennujaamades, sest purjuspäi enda üle kontrolli kaotanud inimeste vahistamised on kasvanud ja lennukite meeskondi koormab üha enam joobnud reisijate kantseldamine.

Septembris teatasid lennufirmad, et kui lend tuleb purjus reisija segava käitumise pärast ümber suunata, siis ootab süüdlast kuni 80 000 naela (91 000 eurot) suurune trahv. Kui lennul avastatakse purjus reisija, kes rikub eeskirju ja ei allu käsklustele, siis võib teda oodata kuni 5000-naelane trahv või kaheaastane vangistus.

Samal kuul oli Ryanari Ibizale suundunud lennuk sunnitud 36 minutit pärast reisi algust sunnitud „segavalt käituva reisija“ tõttu Manchesteri tagasi pöörduma. Politsei vahistas purjus naisterahva.

Mullu augustis selgus, et purjus inimeste vahistamine Suurbritannia lennujaamades ja lendudel oli kasvanud aastaga enam kui 70% võrra.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee