Reisimine

Istanbul: rikkalik ajalugu, hasartsed kaupmehed ja südamlikud inimesed  (24)

Marko Kadanik, 1. september 2018 00:01
ABSOLUUTSELT KOHUSTUSLIK: Võiks öelda, et turist, kes pole käinud Sultanahmeti väljakul, pole õiget Istanbuli näinudki. Taamal paistab Sinine mošee.Foto: Marko Kadanik

Istanbul oma 21 miljoni elanikuga on tõeline suurlinn – suurim Euroopas (kuigi osaliselt ka Aasias) ja pindalalt ei mahuks see ära tervesse Harju maakondagi. Sealt võib leida kõike, mida hing ihaldab: euroopalikke kõrghooneid ja ostukeskusi, idamaist turumelu, nii antiikset kui ka lähiajalugu, linna lähedal Printsisaartel ka rohelusse uppuvat külaidülli ja rannaribasid. Eelkõige aga sooje, südamlikke, külalislahkeid ja suhtlemisalteid inimesi.

Meie tutvus suurlinnaga algab taksojuhist. 110kilomeetrise tunnikiirusega kihutab ta läbi hilisõhtuse pimeduse linnaosas, mis sarnaneb Lasnamäega. Kohale saame viperusteta. 

Kui jõuame Sultanahmeti ehk Istanbuli vanalinna, tänavale, kus asub meie hotell, käib seal veel elu. Selgub, et Akbiyiki tänav ongi üks sealse turismielu tuiksooni, kus asuvad peamiselt hotellid ja restoranid, sekka ka mõni poeke. Tänaval õnnestub märgata vaid üht elumaja, aga sellest hiljem, kui tuleb juttu Istanbuli inimestest. Kokkuvõttes meenutab Akbiyik Viru tänavat, isegi pikkus on ligikaudu sama.