Reisimine

VAIMNE TERVIS: mis juhtub inimesega, kui lennufirma kaotab tema pagasi? (2)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 1. august 2018 12:59
Foto: Caro/Scanpix
Psühhiaater Elisabeth Kübler-Ross lõi ühe tuntuima teooria leina kohta. Tema kinnitusel läbivad nii surejad kui ka äsjasurnute lähedased viis leinafaasi: šokk ja eitamine, viha, kauplemine, depressioon ja leppimine. Aga kas teadsite, et see leinateooria kehtib ka siis, kui lennufirma on kuhugi ära kaotanud sinu kohvri?

Luggagehero.com on kogunud USA pagasikaotamise statistikat ja prognoosib muuhulgas, et tänavusel aktiivsema reisimise hooajal läheb Ameerikamaal lennu käigus kaduma, saadetakse valesse kohta või kahjustatakse 500 000 kohvrit. Siiski on kaebuste arv viimase kuue aastaga 27% võrra vähenenud. Keskmiselt jääb oma pagasist ilma või saab selle tagasi räsitud kujul kaks kuni kolm õhureisijat tuhandest.

Luggagehero toob huumoriga pooleks välja, et kui lennureisija kohver on kaduma läinud, siis elab kadunukese vaene omanik läbi klassikalised leinafaasid. See käib nii:

1. Eitamine

Silmad on liimitud pagasilindi külge, sa ju tead, et sinu kohver tuleb kohe järgmisena. Eksju? Siis jääb pagasilint seisma. Muidugi hakkab see kohe uuesti tööle, ainult sinu kohvri pärast. Onju?

2. Viha

Kaotad enesevalitsuse ja tõstad häält. „See on täiesti vastuvõetamatu! Ma maksin selle kohvri eest lisatasu. Kaeban lennufirma kohtusse!“

3. Kauplemine

Tormad pagasiga tegeleva töötaja juurde ja anud, et ta otsiks sinu kohvrit. Palun-palun?

4. Depressioon

Sinu kohvrit pole kuskil. See reis ... ei, terve suvi kui mitte kogu elu .. on hävinud.

5. Leppimine

Hingad välja. Sa saad sellest üle. Oled üks neist õnnetutest kahest-kolmest reisijast tuhande kohta, kes on pagasist ilma jäänud. Mõtled sellele, et asi võiks ju olla palju hullem. On aeg esitada kaebus ja loodetavasti varsti taas oma kohvriga kohtuda.

Foto: luggagehero.com