Reisimine

FILMITURISM EESTIS: kus toimusid sinu lemmikfilmide võtted? (4)

Henry Linnard, 5. mai 2018, 00:01
Foto: Raul Vaiksoo

Ükskõik, millises Eesti otsas elada, võib kindel olla, et kodust kiviga visata jääb koht, kus on mõnd eestimaist, vahest isegi väljamaa filmi vändatud. Harjumaa kandis põhjarannikul ja Tartumaa ümbruses Lõuna-Eestis on võtteid olnud muidugi rohkem, aga kui kõik Eesti filmide võttepaigad punaste täpikestena kaardile asetada – nagu arhitekt ja infograafikameister Raul Vaiksoo tegi –, võtab silme eest kirjuks.

Vahel ajavad Vene filmifanatid suurmeistrite jälgi ja käivad kaemas linateoste võttepaiku üle maailma, ka Eestis. Näiteks väisatakse „Stalkeris“ nähtud Rotermanni kvartalit Tallinnas ja „Baskerville'ide koeras“ nähtud Sagadi mõisa Lääne-Virumaal. Mis siis eestlasel viga oma kodumaale tiir peale teha ja vaadata ringi kohtades, kus on filmitud näiteks „Nukitsameest“, „Viimset reliikviat“ või miks mitte ka kultuskomöödiat „Vanad ja kobedad saavad jalad alla“?

Samal teemal

8. veebruar 2020, 00:01
„Naerata ometi“ saaga ekraanile. Stsenaariumi esimene versioon keelati ära, filmist lõigati välja esimesed kuus minutit ja vene keelt rääkivad miilitsad
5. veebruar 2020, 11:40
Viiskümmend aastat „Kevadest“ „Talveni“: miks Margus Lepa ja Aare Laanemets hilisemas elus oma tegelaskujudest midagi kuulda ei tahtnud?
29. juuni 2018, 10:47
KAART | Vaata, kas sinu kodukoha lähedal on kunagi mõnda linateost filmitud
9. juuni 2018, 00:01
Kärt Kross-Merilo: „Aurukatla“ armustseen oli erakordselt puine, ei mingit sensuaalsust!“