Inimesed

Artikkel on ilmunud Nipiraamatus veebruaris 2018. 

NIPIRAAMATU ARHIIVIST | Lea Dali Lion: rämpsmõtted väsitavad, kurnavad ja võtavad ruumi – neile ei tohi võimu anda! 

Kelly Kipper, 21. aprill 2021 23:36
LEALE MEELDIB IDEE, ET ELU ON IGAÜHE MEISTRITEOS: «Kõik, mis lõuendile paned, jääb sinna igaveseks, isegi kui selle üle pintseldad.»Foto: Laura Strandberg

Kui Lea meilidele vastab, kirjutab ta lõppu «Valgust». Muusikuga kohtudes on selge, et tema südamest tõepoolest kumab valguskiiri. Need puudutavad ka teda ümbritsevaid!

Kohtume Lea Dali Lioniga (43) ühel neist harvadest lumistest päevadest, mida talv on sel aastal kinkinud. Tal on seljas uhke dubljonka ja kõrvas hiigelpikad sulgedega kõrvarõngad. Nagu mõnel linnašamaanil, mõtlen. Kui naine kõneleb, sulgeb ta sageli silmad ja toonitab öeldut kätega õhku pilte maalides. Nii tema välimus kui ka kõnemaneer on veidi ebamaised, kuid see sobib talle: kõik on omavahel harmoonias.

Raamaturalli
Viimastel päevadel on Lea tegelenud raamatute sortimisega. Naine mõtestatud elu naerab, et tema kodu oli võtmas raamatukogu mõõtmeid, kuna riiulitel laius tuhandeid teoseid. Liialdamata! «Kogu minu pere on selles majas elanud. Praeguseks on vanemad ära kolinud, kuid raamatud jäid siia,» räägib muusik, kelle kogus leidub nii nõukogudeaegset propagandakirjandust kui ka 19. sajandist pärit ajaloolise väärtusega teoseid. 

Samal teemal

27.11.2020
Lea Dali Lion: mingi aja arvasin, et ainult ema peabki lastega hakkama saama. Tegingi kõik ise!
21.04.2020
Elustiiliettevõtja Merit Raju: energia tuleb ilma kohvita, naer ilma alkoholita, heaolu ilma maiustusteta!
06.03.2020
Lea Dali Lion kaamerasilma ees täiesti naturaalsena: kord särab näol aval naeratus, kord voolavad mööda põski pisarad
20.10.2019
Hüpnotisöör Maris Saar: „Kaasa mõtlemata pole kristallidel ega eeterlikel õlidel toimet – neisse tuleb uskuda!“