Tee ise

Ohooo, kaunista postkast!  

Tekst, teostus ja fotod: Laura Liinat, Postkasti toorik: Triin Türk, täname: Skizze.ee, 29. märts 2018 11:12
Postkast, mis ootab armastuskirju!Foto: Ats Rebane
Ilmselt on terve igavik möödas ajast, mil õhinaga postkastiukse avasid, et teada saada, kas kirjasõber on vastanud. Elevus on asendunud kohustusega võtta kirjakastist välja reklaamlehed. Too rutiini rohkem emotsioone oma postkasti tuunides.

Armastus ei hüüa tulles

Kas oled vahel mõelnud, et kuigi meie kurameerimised on sageli roninud üle mobiilsetesse vahenditesse, pole ootused romantikale siiski vähenenud? Võib kihla vedada, et iga teine unistab suurtest tunnetest, mis kaunimalt sõnadesse ja tegudesse vormitud kui praegused lühendid stiilis «XOXO» või lilleemotikon ekraanil. Loo üks postkast ainult armastuskirjadele, et saaksid lugeda vanamoeliselt kiindumusest ja võib-olla isegi armuda hoolikalt valitud sõnade kirjapanijasse!

Vaja läheb:
postkasti

maalriteipi

harilikku pliiatsit

kriidivärve

ümmargusi svamme

tähešabloone

pintslit

markerit

ilmastikukindlat lakki

Meie kasutasime:

Marabu kriidivärve Chalky Chic, 100 ml: Edelweiss, Antique Violet ja Lagoon

Marabu svammpintslit

Marabu, 15 × 33 cm, Alphabet &
Numbersi tähešabloone

Marabu Decoration & Hobby 196
lapikut pinslit

Marabu musta Deco markerit, 1–2 mm

Marabu Matti ilmastikukindlat lakki, 50 ml

Tuuni postkasti nii:

1. Loo mummudest muster. Kanna ümmargusele svammile värvi ja vajuta sellega postkastile täppe. Korda sama teiste värvide ja eri suuruses svammidega. Katseta ka värvide segamist. Lase kuivada. 

2. Tekita tekstile alus. Märgi maalriteibiga esimesele küljele ristkülikukujuline pind. Võid enne mõõta, et see soovitud sõnumi postkastil ära mahutaks. Värvi teibi seest pind ühtlaselt värviga ja eemalda teibid. Lase kuivada. 

3. Joonista tähtede kontuurid. Joonista hariliku pliiatsiga värvitud ristküliku peale šablooni kasutades tähtedest sõnum. Vajadusel tee parandusi kustu­kummiga.

4. Värvi tähed. Värvi tähed mööda ettetehtud jooni markeriga ära. Lase kuivada. 

5. Kata lakiga. Kata postkasti pind kõikjal, kuhu lisasid mustreid ja värvi, ilmastikukindla lakiga. Lase kuivada hästi õhutatud ruumis.