Tehnika

Facebook vananeb? Vaata, kui paljud noored eelmisel aastal „fesarist“ lahkusid (5)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 13. veebruar 2018 11:34
Foto: Pixabay
Uuringufirma eMarketer värske ülevaate kohaselt kaotas Facebook möödunud aastal 2,8 miljonit alla 25-aastast kasutajat. Gizmodo teatel kolisid paljud neist üle nooruslikumasse Snapchati.

EMarketer on sõltumatu uuringufirma, millel on samas privileeg pääseda ligi Facebooki numbritele, mistõttu ei pea vastavat hinnangut vaid hinnanguks pidama.

Facebook kaotas kasutajaid kolmes noorte vanusegrupis: alla 11-aastased, 12-17-aastased ja 18-24-aastased. Just keskmises kategoorias oligi kukkumine suurim: 1,4 miljonit teismelist pole enam Facebooki korrapärased kasutajad. Snapchat aga sai juurde umbes 1,9 miljonit alla 25-aastast kasutajat.

„Fesar“ jätkuvalt Snapchatist pika puuga ees: seda kasutab iga päev 1,4 miljardit inimest, Snapchati aga 187 miljonit.

Siiski illustreerivad numbrid Gizmodo teatel üht kultuurilist tõdemust: mis meeldib vanematele inimestele, see pole äge. On täiesti võimalik, et Facebook on noorte seas vähem populaarne just seepärast, et see on vanemate seas popp. Mõtleme loogiliselt: kas sotsiaalmeediaplatvorm saab olla „äge“, kui seda kasutavad su tädi, vanaisa ja algklasside õpetaja? 

Netimeedias on noor kasutaja kahtlemata tugev väärtus. Facebook kaotab just ajale ehk inimeste kõrge ea pärast korrapäraselt oma kasutajaid: teadaolevalt suri esimese kaheksa tegutsemisaasta jooksul 30 miljonit selle sotsiaalmeediaplatvormi kontoomanikku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee