Tehnika

Facebook võib hakata kahtlastelt kasutajatelt näopilti nõudma

Toimetas Vidrik Võsoberg, 29. november 2017, 11:31

27 KOMMENTAARI

f
Facebook/ 30. november 2017, 10:06
Võib vabalt ka oma tegevuse lõpetada. Inimkond vaid võidaks sellest.
e
Edgar/ 29. november 2017, 17:36
Seal osalemine on ju vabatahtlik,millega mõned rahul ei ole?
s
Siaptsi ei tahaks keridavöi/ 29. november 2017, 17:01
Eestirahvas ei nöustu sellega iialgi
n
nägu eesnimega/ 29. november 2017, 16:28
Kasutan FB -d lähedastega suhtlemiseks mitte oma reitingu suurendamiseks või reisi - ja toidupiltide haigeks sheerimiseks, ning kuna mu lähikondlased teavad mu teist nime , ei näe vajadust sellist infi maailma pritsida, et siis kõikvõimalikud nuhkurasutused või - inimesed seda minu vastu kasutada saaksid. No ja kui ei sobi kellelegi mu ebatäielik profiil, siis luban vabalt minuga mitte suhelda ega ühendust võtta. Keegi võrdles siin FB-d ja tänaval käimist, isiklikult pole ühtegi vastutulijat koos tema nimesildi ja töökoha andmetega vastu jalutamas kohanud.
a
Ahmed (EESTLANE)/ 29. november 2017, 16:08
näo raamatut pole pole ka probleemi nii et täiesti savi
n
no kuulge/ 29. november 2017, 15:52
robot võib ju netist suvalise näopildi üles laadida.
See ilmselt rohkem selleks et sinu nägu andmebaasi laadida.
m
MInu fb on ka/ 29. november 2017, 15:43
tänasest lukus,ma ei oska midagi teha,pilt on mul seal ja õige nimi ka, miks ma peaksin toksima
uuesti oma nime ja muud andmed sisse,mitte midagi ei saa aru.
v
vastik on vaadata/ 29. november 2017, 14:26
kui inimese näopildi asemel on porgand väi banaan,sellistega ma iialgi ei kirjuta.
t
Täitsa lõpp mis inimesi ikka leidub./ 29. november 2017, 14:34
Sa siis käid vahid facebookis suvalisi pilte ja siis kirjutad suvaliste inimestega?
Miks ma siis ei imesta, et eestis on igasugust endamüümist, vägivalda ja muud taolist jama nii palju.

r
R.T./ 29. november 2017, 13:41
Väga õige lähenemine FB poolt.
Ma ei saa üldse aru inimestest,kes FBs varjavad oma nägu või õiget nime. Mis mõte on siis üldse FB konto teha ? Tahate niisama anonüümselt kiibitseda ? Julged/tahad teha konto ,julge teha siis see oma näo ja nimega !
n
Nii/ 29. november 2017, 13:48
Ja sinu nimi oleks?
Muidu kiibitsed ja lärmad siin hetkel tühja.
e
ei saa/ 29. november 2017, 14:00
eestis on see probleem, et täiesti kogemata, ise selleks mitte midagi tegemata, võib jääda kuidagi ajakirjanduse hambusse. hüpoteetiline olukord: näiteks põhjustad väidetava raskete tagajärgedega liiklusõnnetuse. aga esimene koht, kust siis sinu kohta infot otsitakse, on muidugi facebook. ja siis kui sul seal kena profiilipilt üleval, siis järgmisel päeval oled ajalehes ja "hukka mõistetud". see, et aasta hiljem kohus otsustab, et sa süüdi pole üldse, enam kedagi ei huvita, nägu ja nimi kõigile juba tuttav. ei saa liiga kergeks teha ajakirjandusele asja ja kandiku peal kõike ette anda.
n
No liiklusõnnetuse põhjustaja / 29. november 2017, 14:05
Peaks siiski olema madalam kui muru. Kui inimene põhjustab ohvritega õnnetuse ja tema "õigeks mõistmine" toimub vaid tänu sellele, et advokaat räägib musta valgeks või läbi seaduselünga, siis ei ole see õiglus ju üheslt mustvalge - faktiks jääb asjaolu, et õnnetusega on kellegi elu jäädavalt võetud, see, et kalli rahaga advokaat kohtus musta valgeks räägib ei anna seda elu tagasi. Sellesosas peab veel mõtlema kuidas need asjad peaks olema aga liiklusõnnetus kus on kannataja ja faktilised asjaolud kinnitavad ka ühe poole süü, ei saa tegija pugeda kuhugile peitu ja vähemalt jääb seegi lootus, et temast hoitakse eemale, see on vahest parim karistus.
s
see oli/ 29. november 2017, 15:46
lihtsalt üks võimalik näide paljudest. mäletan mingi aeg tagasi kus kaamerate ees löödi inimesel käed raudu, pärast tuli välja, et täiesti süütu kõrvalseisja, kes lihtsalt oli valel ajal vales kohas ja polnud juhtunuga üldse kuidagi seotud.
t
Tegin varikasutaja/ 29. november 2017, 13:35
Umbes 2 aastat tagasi, ka Donald Trumpi lehel sai mõni komm kirjutatud, poeale seda kui USAs oli arutlusel sissesõidukeeld. Seal enamasti mustad lärmasid, et neid kiusatakse taga ja nad ei tahtnud kohe kuidagi mõista miks seda tehakse, neile seletati seal seda korduvalt, et miks. Nende oma rahvuskaaslaste tegude tõttu, kuna kõik ei ole kurjategijad aga samas on just nende hulgas neid ja neid, kes panevad toime massikuritegusid kus ohvrid on neile täiesti tundmatud ja kuriteol pole otsest õigustust, see tähendab, et teo tegija vastu tihti ei ole keegi mingit kuritegu eelnevalt otseselt sooritanud. Nemad sellest aru ei saa kuigi minuarust oleks just nende rahvuskaaslaste kohus sellised kaaslased välja selgitada ja neid takistada. Siis poleks vaja seda võitlust ja ehk oleks ka inimesed sallivamad. Üks läks nii kaugele kus õigustas oma usku, ma siis kirjutasin, et see on viha ja vihkamise usk. Järgmisel päeval sain teate, et pean oma isikut tõendama ja pilt ei sobinud kui selle saatsin, tuli teade, et pean oma kehtivast dokumendist pildi saatma. Seda ma aga ei teinud ja mitte keegi ei tõesta seda, et need andmed ka reaalselt kohe peale vaatamist kustutatakse sest FB tagasiside on ääretult kehvake ja keegi reaalselt sinuga ei suhtle, isegi kui on turvalisuse küsimused, parim mis vastuseks saad on roboti vastused, mingid stampvastused. Oma päriskasutaja ma ilmselt kustutan õige pea üldse ära sest milleks seda üldse vaja on? Näiteks oma isikliku kasutajaga tegi mulle suure pahateo tuttav inimene minevikust kellega suhtlemise lõpetasin kuna ta on tunnistatud vaimselt haigeks ja ongi tegu inimesega kes tekitab probleeme. Näiteks oli tema tegevuseks luua suvaline konto, saata sellel oma isiklikule kontole sõnumeid, negatiivse sisuga, hiljem siis lihtsalt lampi, ilmselt suhtluse ja kontakti loomiseks, kirjutas oma isiklikult kontolt, et mina olen talle saatnud sellise sõnumi, kusjuures nimi oli sellelt eemaldatud, et ma ei näinud isegi selle varikasutaja konto nime, kellelt temameelest mina talle roppusi täis kirja saatsin. Pöördusin ka politsei poole, et mida teha, et inimene sekkub mu isiklikku ellu, politsei naeris ja laiutas käsi, et nemad ei saa midagi teha ja no ega vist saagi vaimselt haige inimesega midagi teha. Järgmine samm oli, et sain sõnumid ka oma tööga seoses, sellised urgitsevad, olin hiljuti saadud töökoha pannud rumala peaga ka bsse kirja, et kus ma töötan, ei möödunud kaua kui tööandja kutsus enda juurde ja ütles, et leping minuga on lõpetatud, vaatamata nõudmistele põhjuse osas ei saanud ma mingit põhjendust ja kuigi tekkis kohtuvaidlus siis on selliseid asju ülimalt raske, kui mitte isegi võimatu tõendada. Ma ise arvan, et ta lihtsalt esines minuna ja ehk saatis tööandjale mingit jama ja sellest tänapäeval võib piisata. FB pole sellises keskkonnas kus üksteisele käib ärapanemine jne üldse hea mõte. Parem kui seda ei tee omale. Ka ei ole see mitte kuidagimoodi vajalik elamiseks.
l
lol/ 29. november 2017, 12:31
kommentaare tuleb ikka pedereerida, muidu suur vend nsa saab vihaseks.
l
lol/ 29. november 2017, 12:30
nii et minu Hitleri pilt neile ei meeldi, paneme siis staalini oma.
e
Et siis / 29. november 2017, 13:47
mode ka kargu alla saanud ja modereerima asunud?
l
29. november 2017, 12:16
loe: nsa vajab toimikute jaoks fotosid.
j
jss/ 29. november 2017, 11:57
Ammu oleks aeg kustutada kõik isiku portreeta kontod! Samuti peavad olema avalikud elementaarsed andmed. Kellele see ei meeldi, võivad oma libakontod avada muuudes sotsiaalvõrgustikes.
M
.../ 29. november 2017, 12:08
Millised need elementaarsed andmed on? Minul pole avalik midagi peale nime. Ma ei käi tänaval ka suvalistele vastutulijatele oma andmeid jagamas, miks ma Facebookis seda tegema peaks?!
s
sa ei pea/ 29. november 2017, 12:15
r
R.T./ 29. november 2017, 13:46
Kõiki andmeid muidugi ei pea jagama aga ,kas nägu ka varjad tänaval ? Oma nimesilt on siis rinnas kui tänaval käid ?
j
jss/ 29. november 2017, 15:36
Aga sellepärast, et facebook on just selline koht kuhu sinusugsed kompleksidega indiviidid ei peaks ronima! Kas enamus kellel on seal oma näopilt, on ebanormaalsed?
l
lol/ 29. november 2017, 12:31
avalikusta oma andmed siis JSS?
j
jss/ 29. november 2017, 15:38
Mul ongi avalikud facebooki kontol! Kuna sa küsijana ise jääd matsi kombel anonüümseks siis ei avalda ka mina sinule omi andmeid mujal kui fb-s!
i
Indrek2/ 29. november 2017, 11:34