Tehnika

5 nippi, kuidas oma telefoni miinuskraadide eest kaitsta 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 9. jaanuar 2021 14:23
Külma ilmaga peaks aku alati eelnevalt täis laadima.Foto: Artem Makarov / Unsplash
Kätte on jõudnud karged talvepäevad ning sellega seoses muutub aktuaalseks ka meie igapäevaste nutiseadmete „tervis”. Kuidas tagada eelolevatel külmema ilmaga aegadel aku toimimine ning mismoodi telefoni targalt kasutada, kirjeldab Elisa tooteturunduse juht Mailiis Ploomann.

1. Nutitelefon vajab miinuskraadide korral tavapärasest rohkem akut, seetõttu hoia telefoni sooja saamiseks kehale võimalikult lähedal. Kui pead telefoni kasutama õues viibides, eelista telefoni kasutamisel kõrvaklappe või bluetooth'il tuginevat käed-vabad seadet. Nutifunktsioonide kasutamiseks on mõistlik astuda korraks sisse mõnda siseruumi.

2. Külma ilmaga peaks aku alati eelnevalt täis laadima ning samuti ei tohiks nutitelefoni autosse seisma jätta. Kui see aga vajalik on, siis teatud määral kaitseb akut telefonikate või näiteks seadme jätmine lühikeseks ajaks kindalaekasse.

3. Juhul kui aku sellegipoolest peaks tühjenema, siis oota taaskäivitamisega, kuni oled taas mõnes soojemas ruumis ja telefon on üles soojenenud.

4. Mida külmem ilm, seda teemakohasemad on ka tavapärased akusäästmise soovitused: mõistlik on ekraani taustavalgus hämaramaks reguleerida, lülitada vajaduse puudumisel välja WiFi, GPS ja bluetooth ning sulgeda vaikimisi töötavad rakendused.

5. Ootamatusteks on abiks ka akupangad, kuid nendegi puhul kehtivad eeltoodud rusikareeglid: akupank olgu täis, hoia seda võimalikult soojas kohas (keha lähedal) ning ära jäta akupanka külma autosse seisma.

Samal teemal

02.05.2021
SUUR TEST | Milline mobiilihoidja on juhile parim abimees?
17.03.2021
Ekspert selgitab: kui sageli puhastada oma telefoni ja milline vahend on ekraanile ohutu?
12.02.2021
AUTOOMANIKE KÜLMA ILMA TARKUSED: kui halb või hea on lasta mootoril enne sõitma hakkamist pikalt töötada?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee