Tehnika

AIBO TEINE TULEK: Sony töötab uue robotkoera kallal 

Toimetas Sten Kohlmann, 25. oktoober 2017, 15:33
Foto: Vida Press
Kas teie mäletate, kui 90ndate lõpus tehnikamaailma enda raudses haardes hoidev Sony lisaks CD-mängijatele, teleritele ja muule kodutehnikale turule ka ühe robotkoera tõi? Tundub, et ajalugu hakkab endast kordama, sest Jaapani elektroonikahiid on turule toomas järjekordset robotlooma, vahendab Quartz.

1999. aastal massidesse jõudnud robotkutsa nimeks oli AIBO (Artificial Intelligence Robot, jaapani keeles aga sünonüüm sõnale sõber) ning tolle lühikese eluaja jooksul loodi mitu erinevat mudelit. 2006. aastaks oli Sony finantsiline seis tunduvalt kehvem kui aastatuhande vahetumisel ja sellepärast otsustati AIBO tootmine lõpetada, robotloomade parandamisele ning erinevate hooldusteenuste osutamisele tõmmati joon alla aga alles aastal 2014. Sellega arvati metalsete semude ajajärk lõppenuks.

Nüüd aga soovib Sony kuuldavasti uuesti õnne proovida, planeerides juba järgmisel kuul tutvustada uut robotlooma. Veel ei ole teada, kas taaselustatakse AIBO bränd või hakkab loomake kandma uut nime. Küll on uuel robotil olemas internetiühendus, et muude kodus leiduvate elektroonikaseadmetega suhelda, samuti on sel korral n-ö „koerakogemus“ sujuvam ja loomulikum.

Meenutamaks, milline oli Sony esimene robotkoer AIBO, vaata allolevat videot.

Samal teemal

25. oktoober 2017, 12:44
Ukraina lennujaama ja metroo ning Vene meedia arvutid on nakatunud lunavaraga
24. oktoober 2017, 20:30
VIDEO | UUS MAAILMA KIIREIM AUTO: Hennessey Venom F5 põrutab kuni 483 km/h?
20. oktoober 2017, 14:04
VIDEO | ROOLI POLE VAJA: seda Nissan GT-Ri juhiti PlayStationi puldiga
6. veebruar 2006, 00:00
Sony lõpetab robotkoera elupäevad