Nipid

EKSPERT: uutesse korteritesse projekteeritakse vähemalt kaks tüüpviga

Toimetas Denes Kattago, 29. august 2017 13:45

25 KOMMENTAARI

l
lugeja/ 8. september 2017 11:08
Olen juba algusest peale imestanud meie uusehituste peojekte. Kõik on nagu ühe vitsaga löödud. Kööki, kui sellist pole olemaski. Need on elutoa arvelt surutud kuhugi pimedasse, ilma aknata nurka. Oma suuruselt ei erine need hrutšovkade 5m2 köökidest, ainult et tuleb kasutada elektrivalgust ja kööki akna kaudu õhutada pole võimalik. WC ja vannitoa kokku ehitamine on ka täiesti eba. Selline variant sobib ainult üksi elavale inimesele. Esikut ei ole, sest astud kohe elutuppa. Rääkimata sellest, et kogu korter on ühte ilmakaarde. Nüüd on lisatud 6-14m2 rõdud. Tulge mõistusele, kes istub selliste ilmadega nagu meil on rõdul?! Paljud rõdud on veel lahtised. Talvel koguneb sinna lund, sügisel puulehti. Rõdul pesu kuivatamiseks piisab täiesti 3-4m2, sest muud otstarvet sellel ei ole. Keldreid ei ole. Majapidamisruume, kuhu koristaja või majahoidja saab panna maja sise- ja välisterritooriumi korrashoiu vahendid, keldrites ei ole. Iga väikenegi vaba nurgake ehitatakse täis, ilma vaba õueala pinnata. Sellised ehitised ei soosi stabiilseid elanikke. Need on nagu ajutised ühiselamu tüüpi korterid, kus võib ajutiselt peatuda, aga mitte igavesti elada. Sellele vaatamata on hinnad mõistusevastaselt kõrged. Õppige soome projekteerijatelt, kus projekteeritakse inimesele elamiseks, mitte peatumis kortereid. Hinnavõrdluses ma vahet ei näe. Mis veel torkab silma, et maja välisuste juurde ei ole planeeritud ka jalatsite puhastamise mehhanisme. Ma ei räägigi, et keldris võiks olla igale korterile kuuluv väike jahekelder ja üldine majale kuuluv pesupesemis ruum. Selleni me suure ratsa rikkaks ihkamise juures pole meil lootustki jõuda. Pidevas sõjaohus pole meil ka kuhugi varjuda. Puudusi on kuhjaga!!
p
praegused/ 31. august 2017 15:01
innovaatorid-arhitektid-programmeerijad-muudlumehelbekesed üritavad iga hinna eest oma jälge ajalukku jätta, saamata aru, et iga muutus ei pruugi alati paremuse poole minna, jäärapäiselt ignoreerides vanatarkust, et iga plätserdis ei ole šedööver.
p
Pärnakas/ 31. august 2017 09:11
"Kui nii jätkub siis nn. " novaatorlikud " ideed pidid tänapäeval alguse saama toaletist või mõne naise peeglitoas. Jääb ainult loota et edaspidi saab võtmed kätte korteri, elamu kus toalett ja valamu magamistoa voodi kõrval. Kui veel kiidetud heliisolatsiooni täiesti olematuks muuta kuuleme ja näeme nääbrit nii liftis, voodis kui toaletis."
j
juhm/ 30. august 2017 14:27
Tänapäeva inimeste viga on see, et nad ei oska projekti lugeda.
Korterid ostetakse paberil ning hiljem on juba hilja. Järelturult normaalse planeeringuga korterit leida on ikka väga keeruline. Mu üks tuttav tahtis osta korterit, kus ta elutoaseina taga oli naabri-WC. Istud kodus diivanil ja võid naabri WC külastuste üle arvet pidada. Tõeliselt geniaalne projekteerija ja veel geniaalsemad ostjad.
j
Juhan./ 30. august 2017 08:07
Viga ongi selles et inimesed ei taha omavahel suhelda kõik tahavad olla omaette vanasti oli mitu peret ühes kööktoas ja said hästi läbi ning suhtlesid omavahel. Nüüd ühendatakse väikesed vallad suurteks et inimesed omavahel rohkem suhtleks, varsti liidetakse ka pered sest euroopast tuleb kommunism ja muslemid pannakse teie juurde esialgul anti neile remonditud korterid ja toetused.
t
turumajanduse rõõmud/ 29. august 2017 23:51
ei ole puutumata jäänus ka meie naabermaad soomet,mis on täis absurdse planeeringuga paneelmaju,mille heliisolatsioon on olematu.Sellest ka palju naabritevahelisi tülisid.Teiseks miinuseks on sealne parklaterror.Oma kodus ei ole võimalik üle ühe auto hoida,ning puudub võimalus ka selle ostmiseks.Ja selliseid uusi kinnisvaraarendusi ehitatakse igapäevaselt juurde..kus vaheseinte paksus on 6cm.
k
ku/ 29. august 2017 21:48
Pean siiski ütlema, et parim asi, mida olen teinud, on avatud köök-elutuba. Juba teine korter, kus see on olnud absoluutselt obligatoorne. Kohe kindlasti ei taha eraldi kööli. Kui vastik oli köögis üksinda syya teha, nyyd on see kõik elu osa. Rasvahaisu võtab imur.
u
Urmas/ 29. august 2017 21:27
Susserdajale! Niipalju kui ise mäletan neid "vana talumaja" projekte, siis seal oli ikka parajalt suur nn. "köök", mida võiks nimetada tänapäevaseks köök-elutoaks. Isegi mäletan, et vanaema talumajas oli ca 35m2 eestuba nn. "kööginurgaga", kus oldi pidevalt ja magama mindi kambritesse ehk tänapäeval nimetatud magamistubadesse. Pole midagi uut siin ilmas ehk ajalugu kordub! Või on lihtsalt sisearhitektidel fantaasia otsa saanud?
Ka mulle meeldib kui elutuiba ja köök oleks eraldi.

s
susserdajad/ 29. august 2017 18:58
Kinnisvara arendajad peaksid tellima soomest või rootsist, norrast, nende arhitektidelt projekte ja välja pakkuma rahvahääletusele projektid, mis sobib korterisse ja mis ei sobi, miks ei küsita rahva arvamust, lõpetage juba see eesti kingakarpide susserdajate koloonialt nõmeduste tellimine, kuna nad ei kujuta ette ega saa hakkama sellise asjaga, nagu kodu loomine, vanasti oli kogu talu või maja ehitus kodu loomine, mida ostetakse veel tänapäevalgi, ja nendes projektides oli mõeldud kogu perekonna peale.
õ
õigus/ 29. august 2017 18:47
Kohutavad on need ilma vaheseinteta korterid, kuhu kogu 5-liikmeline pere peab ühte tuppa ära mahtuma,sellepärast neid inimesed ei osta, et neis ei ole võimalik elada ja hind on kaliiga kallis. On ehitatud lagedaid rõdusid, kuhu vihm ja lumi peale sajab, aga kes peab nendelt lund rookima, rõdu peab olema ikka kaetud, et vihma ja lund sisse ei sajaks, rõdud on läbi mõtlemata, paigutatud läbi magamistoa,mistõttu saab perest ainult üks inimene seda kasutada, rõdu peab minema igast toast, ja aknad peavad olema suured,mitte kõrgel pisikesed kuuriaknad, maja ümber ruumi ega privaatsust ei ole, teine maja on ehitatud kohe vastu teise aknaid, pole parkimispaiku, pole laste spordiparke, pole jalutusparke,kohutav üksteise selga ehitamine, korterite tubadesse on sunniviisiliselt sisse ehitatud nõmedad kapid ja mõttetud garderoobid, peaks ikka kliendi käest küsima, kas neid laudakappe on tarvis,mis nii inetud, mina tahaksin soetada ilusa nikerdustega madala ja kõrge kapi, aga pole võimalik, sest kolakas on nurka ehitatud, mis võtab ruumi poole korteri jagu. Saunad puuduvad, ka on korteris ainult 1 wc, neid peab olema ikka rohkem, projektidest on näha, et arhitektidel igasugune haridus ja ilutunnetus puudub, tehakse lollakaid ulmelisi malle, mis kuhugi ei kõlba, täielik ebapraktilisus ja maitselagedus, mis algab ühte nurka surutud köögist, kus puudub rõdu ja mis asetseb toaga koos, see on ju kööktuba, kus inimesed elada ei saa.
h
ha ha ha ha / 29. august 2017 18:23
Noh, kinnivarataandarendajad, kuidas enesetunne on kui sellise koguse pska olete meie maale kokku kuhjanud!?
k
Köök-tuba/ 29. august 2017 16:31
ja avatud kemmerg. Uuema aja klassika.
s
sama siin/ 29. august 2017 16:23
olen otsinud uut korterit juba viimased 6 aastat ja lootusetu. "Köök" on suures toas mingis nurgas vöi esiku jätkuna. Magamistuba 10 m2 !! Ja samas myyakse kaupluses voodi 160 - 180 cm. Need voodid ju ei mahu tuppa, ukselävelt astu otse voodisse? Vaheseinad on olematud, raamaturiiulit seina ei saa panna sest cyproc ei vea välja. Millal te hakkate ometi kortereid ehitama köök eraldi ja esik eraldi??? Majaalused parklad vöiksid kah juba Eestisse jöuda, kallist autot ei tahaks kuidagi maja ette jätta. USA-s juba ehitatakse köögid jälle eraldi, saadi aru, et "avatud" värk ei lähe rahvale peale.
o
"hea mõte"/ 29. august 2017 15:05
on ka see,kui tualett ja dussiruum on koos,siis ei ole kakkijal igav,ning saab suhelda pesupesijaga ja kubemeraseerijaga.3 isikut ühes ruumis korraga!
J
.../ 29. august 2017 14:50
Ja magamistoas käiakse magamas, kui suur see ikka olema peab? Võib ju teha ka 20rm magamistoa, aga kes pärast neid kommunaallarveid maksta tahab?
j
jjj/ 29. august 2017 14:48
No vanni puudumine nüüd küll mingi üldine miinus ei ole. Kõik inimesed ei soovi vanni, nt minu jaoks on see ruumi raiskaja. Kui ma tahan vees liguneda, siis ma lähen veekeskusesse, mitte ei taha koju vanni, mis on kasutusel 1-2 korda aastas.
Samuti köögi ja elutoa (või nimetame seda söögitoaks) kokku ehitamine on suuremas korteris täiesti mõistlik. Muidu on tõesti see nõukaaegne mentaliteet, kus mees istub külaliste/telekaga elutoas ja naine orjab üksinda köögis. Ühetoalise korteri puhul see loomulikult ei kehti, magamistuba peaks ikka eraldi olema.

k
kokku puutunud/ 29. august 2017 14:32
kogu lugu on selles, et nn arendaja(pigem ikka taandarendaja) tahab ruutmeetrilt võimalikult palju kasu saada.
seepärast ongi uued kortermajad, kus korrusele mahuks kolm-neli NORMAALSET korterit, tehtud nii, et korrusel on kuus korterit. ja kuna kõik korterid vajavad sansõlme ja köögiosa, siis on ka toad igerikud või on kolme toa asemel üks suur köök-elutuba-kabinet ja üks magamiskapp...
j
ja/ 29. august 2017 14:26
kuna tänapäeval on köögis juba väike mini jäätmete kogumispunkt, sest kõik tuleb eraldi koguda siis ütleme ausalt, tegelikult seda sorteerimisjaama prügimajandust pole nendes pisikestes köökides mitte kuhugi suruda, tulemus on see, et ise elad seal pakendite ja sodi otsas lõpuks.
o
otsija/ 29. august 2017 14:21
mul on elus üsna hästi läinud ja füüri taskust võtta veidi jagub. elan paneelmajas, kus köök on eraldi ruumina. tahaks nüüd kolida vastavalt oma võimalustele paremasse korterisse ja tahaks seda teha täiesti uude majja. aga täiesti VÕIMATU on leida sellist normaalset korterit, kus köök oleks elutoast eraldi. mulle lihtsalt ei meeldi nn. kööginurk. köök peab olema eraldi ruum. ei teagi, mida teha, tundub täiesti võimatu soov olevat saada sellist uut korterit.
teine asi, mis rämedalt häirib, et suurel osal uutel majadel puudub kinnine maa-alune parkla või garaaž. olen elanud ka välisriikides pikemalt ja lühemalt, ja seal pigem on reegel, et selline asi on olemas. aga kuidas eestis on - maja kõrvale platsile asfalt maha ja parkide seal. selliseid maju peab tikutulega otsima. ja siis kui lõpuks ehitatakse kinnise garaažiga maja, siis loomulikult on seal avatud köögid....
no mida peab tegema, lp. kinnisvaraarendajad? miks te ei taha mu raha?
r
resh/ 29. august 2017 14:19
see on arendajate kavalus....kui panna köögimööbel elutoa nurka ja kutsuda seda avatud köögiks, siis saab korterit müüa ühe toa võrra "suuremalt"....kui vanas paneelikas panna ka köögimööbel elutuppa. siis saab ju kolmetoalist müüa nelja toalisena :D
n
Normaalse korteri ehitamine on liiga kallis/ 29. august 2017 14:19
Käivad teile universaalsaalid küll
e
ei/ 29. august 2017 14:19
Saa aru sellest avatud köögi massipsühhoosist. Rumalaim otsus üldse, naeran alati nende inimeste üle, kes elutoas süüa teevad. Ehitage siis juba avatud kemmerg omale ka magamistuppa, saate hommikul ärgates kohe söösta
m
Maarika/ 29. august 2017 14:14
Absoluutselt nõus! Mulle ka ei meeldi kui köök on üks osa elutoast. Köök peaks ikka eraldi olema. Ja magamistuba peaks olema u 15 m2 , mitte 10m2 , nagu enamjaolt ehitatakse.
M
....../ 29. august 2017 14:09
Meile vene ajal juba õpetati ERKI-s, et korter algab esikuga, mille min. laius 1,4m, tingimata oli mingi kinnine kapp või nišš üleriietele. Magamistoad tuli alati viia korteri lõppu. Köök pidi olema ka eespool. Praegu viiakse elutuba ja köögifront korteri lõppu, et see satuks maja välisnurka ja oleks efektsem fassaadi lahendada. Meil oli kohustuslik ka korterite mööbeldamine, praegu seda eriti ei nõuta ja sellest ka lahendused, mis ei tööta praktilise elamise kasuks. Olen kuulnud ka ruumikujundajate kurtmist, et on kortereid, mida on võimatu normaalselt mööbeldada ...

t
Tänapäeval moes suur läburuum/ 29. august 2017 14:02
Puuduvad normaalsed tööruumid jne. Köögi puudumine samuti ajutine rumal ajupestutele moevool.