Reisimine

REISISAATE JUHID: Iraanis käimine on nagu vanaema juurde minek!  (4)

Liina Metsküla, 8. märts 2017 04:00
KAS LIIKLUSESSE JULGEKS MINNA? Üks rännumeestest, Rait Paimets proovib Chabahar'i külas kohaliku turukaupmehe mootorratast.

"Iraani nimetades arvatakse, et seal lastakse inimesi maha ja kõik saavad surma, kui üle piiri lähevad. Samas oleme kuulnud ka teistsuguseid jutte, et inimesed on toredad ja sõbralikud. Kuna seal on 80 miljonit elanikku, siis vast kõik ei hakka sind kohe tulistama," räägib Raivo Malter, TV3 uue reisisaate "Rait, Raivo ja naised teel Iraani" üks peaosalisi, miks otsustati võtta ette teekond Iraani.

Nii Raivo Malter kui ka Rait Paimets nendivad, et Iraani peetakse ehk ohtlikumaks, kui see tegelikult on. Oma osa selles on naaberriigil Iraagil. "Kuigi lähestikku, on nad täiesti erinevad riigid. Iraagi sõda ja ISIS on see, mis mõjutavad ka Iraani mainet," ütleb Malter.

Tema sõnutsi on tähtis veel teinegi asjaolu: 38 aastat tagasi toimunud revolutsioon. "Pärast seda on Iraan islamiriik. Kuna sellest on hästi palju räägitud, siis on see element inimeste ajju kinni jäänud," selgitab Malter.

Samal teemal

27.02.2017
KEVAD EESTI TELEMAASTIKUL: Mis on uut, mis jätkub, mida vaadata?
22.02.2017
Õhtulehe ajakirjanik valiti aasta parimaks turismiajakirjanikuks
16.08.2016
ETV+ uue reisisaate peategelasteks saavad televaatajad