Nipid

Mõnusa kodu heaks: nii vabaned halvast energiast kodus 

Nipiraamat, 5. november 2019 05:30
Tee hetkeks aknad kodus lahti ja lase värske õhk tuppa! Foto: Yasmine Boheas / Unsplash
Lase halval energial minna ning kutsu hea energia tuppa. Siin on nõuanded kodu puhastamiseks.

Korista kodu üleliigsest. Mida vähem on kodus asju, seda parem on olla. Viska ära või anneta kõik asjad, mida sa enam ei vaja. Tee suurpuhastus ka raamaturiiulis - jaga laiali need teosed, mis sind enam ei kõneta. Kui üleliigsest on lahti saadud, siis pese aknad, tõmba kõikjalt tolmu, sest mida puhtam on kodu seda paremini seal ennast tunned.

Vaata üle mööbli paigutus. Kui tunned, et mõnes toas on justkui midagi valesti, siis paiguta mööbliesemeid ringi. Õige mööblipaigutus aitab energial ruumis liikuda.

Uuenda sisustust. Vaheta välja vanad padjad, osta diivanipatjadele uued katted, loo toas uus ilme hoopis teist värvi kardinatega. Vahel on vaja vähe, et kodus tekiks hoopis uus tunne.

Loo omapära. Mõtle, mis on need asjad sinu kodus, mis annavad edasi sinu olemust. Sisustusajakirjast kopeeritud kodu on tihti isikupäratu ning ei tekita kodutunnet.

Puhasta kodu energeetiliselt. Selleks on hea kasutada viirukeid, naturaalseid küünlaid või salveilehti.

Elusta kodu lilledega. Toalilled puhastavad õhku ja maandavad stressi. Taimed on head sisustuselemendid, mis lisavad kodule omapära.

Tee hetkeks aknad kodus lahti ja lase värske õhk tuppa! Foto: Yasmine Boheas / Unsplash

Paranda katkised asjad. Poolik remont ja katkised asjad tekitavad stressi ning seetõttu ka halba energiat. Kui kohe pole töid võimalik lõpetada, siis tee neid järk-järgult.

Adjöö, teravad nurgad! Eemalda kodust võimalikult palju teravate nurkadega esemeid. Eelista ümaraid vorme, voolujoonelist mööblit ning sisustusaksessuaare.

Tuuluta! Tee aknad lahti ja lase karge õhk tuppa. Klopi samal ajal ka tekid ja padjad ära. 

Apelsiniaroom teeb head. Apelsin seostub naeratuste, päikese ning soojusega. Apelsinilõhnaline aroomiõli või kodulõhnastaja puhastab toad negatiivsest energiast ning tõstab tuju. 

Samal teemal

21.09.2020
Ei tunne ennast kodus hästi? Lihtsate nippidega saab koju tuua hea energia
26.07.2019
Seemisnahk taas väärikaks! 4 nippi, kuidas seda puhastada ja hooldada
17.05.2019
10 soovitust, kuidas oma elus inventuur teha
15.02.2019
PÕHJALIK ÕPETUS: tee nädalavahetusel kodu korda!