Tehnika

Euroametnikud nõuavad häälekalt: plats puhtaks sisepõlemismootoritest! (3)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 13. oktoober 2016 09:33
Foto: PantherMedia / Scanpix
Juba 14 aasta pärast peaksid Euroopa Liidu kõik liikmesriigid olema jõudnud olukorda, kus sisepõlemismootoriga autod on kuulutatud machina non gratadeks ning tänavatel vuravad vaid keskkonnasõbralikud elektri- ja vesinikautod ning hübriidajamiga sõidukid.

Saksamaa Bundesrat ehk Liidunõukogu on teinud kõigile Liidu liikmetele ettepaneku võtta sakslastest eeskuju ja keelustada aastaks 2030 kõikjal diisel- ja bensiinimootoritega autode müük. Raamdokumendis tehakse Euroopa Komisjonile ülesandeks hinnata praeguse automaksu süsteemi efektiivsust liikmesriikides ning analüüsida meetmeid, mida on rakendatud nullemissioon-autode kasutuselevõtuks.

Saksamaa on Pariisi kliimaleppe raames andnud lubaduse vähendada CO2 heitmete kogust aastaks 2050 koguni 95%. Üks vahend selle saavutamiseks on elektriliikurite soosimine. Plats puhtaks bensiini- ja diiselmootoriga sõidukitest! Mida rutem, seda parem!

Praegu on näha, et inimesed võtavad elektriautosid järjest enam omaks, aga seda tendentsi ei saa veel nimetada suureks eduks. Esialgu on e-autod vaid väheste fännide pärusmaa. Saksamaa rakendas tänavu elektriautode ostjatele suured maksusoodustused, selle sammu efekti loodetakse näha juba lähiajal.

Kuidas kommenteerib asja Accelerista toimetus, loe SIIT.