Nipid

Enne kütteperioodi algust ahjud ja korstnad korda  (1)

LL, 6. oktoober 2016 15:51
Korstnapühkija Juhan Räni. Foto: Markus Mikk
Päästeamet tuletab meelde, et tuleõnnetuse vältimiseks tuleb enne kütteperioodi algust korda teha nii majade ahjud kui ka korstnad. Küttesüsteemi korrasolekut peab regulaarselt kontrollima kutseline korstnapühkija.

„Päästjad tunnevad kütteperioodi alguse kergesti ära kalendrisse vaatamata. Sellest annavad märku väljakutsed tahmapõlengutele ning sagenevad teated sisseajavatest ahjudest ja suitsu täis korteritest. See näitab, et osadel inimestel on siiski küttesüsteemid hooldamata ning jahedamateks ilmadeks ei olda valmis. Riketest kütteseadmetes, hooletusest kütmisel või tahma süttimisest saab alguse iga kümnes tulekahju,” selgitab päästeameti ohutusjärelvalve osakonna juhataja Marko Rüü.

„Vastavalt tuleohutuse seadusele peab kortermajade ja ridaelamute küttesüsteeme korra aastas puhastama kutseline korstnapühkija, kes väljastab tehtud tööde kohta akti. Eramajades võib korstent pühkida ka ise, kuid korra viie aasta jooksul peab süsteemid siiski üle vaatama kutseline korstnapühkija. Praegu on korstnapühkijatel veel vabu aegu, kuid külmade saabudes venivad järjekorrad jõuludeni,” rõhutab Rüü.

Samal teemal

17.11.2016
Poolteist kuud pärast korstnapühkija käiku põles korsten nagu vulkaan!
07.10.2016
Säti kodumaja talvekorda enne külmade tulekut

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee