Tehnika

Eesti rikkurid on hellitanud end tänavu kokku 34 ülikalli luksusautoga (31)

Kristjan Väli, 22. juuni 2016, 14:03
Rolls Royce Phantom.Foto: Reuters / Scanpix
Käsitsi valmistatud nahkistmed krudisevad mahedalt sinu all, kui keerad tuttuue Rolls Royce'i rooli. Vaha su kroomitud kapotil on nii värske, et isegi vihmapiisk ei jää sellele seisma. Vesi lendab laialt su 19-tolliste rehvide alt. Sa isegi ei vaevu ringi vaatama, sest tead, et siin linnas on sul kõige kõvem pill. Umbes nii võiks mõelda üks neist 34-st, kes Eestis tänavu nooblimatest nooblima auto ostnud.

Eestis on viimase viie kuu jooksul ostetud 34 luksusautot. Sõidukite kogumaksusmus küündib 4 miljoni euro lähedale. Lamborghini, Bentley ja Lotuse müügiga tegeleva AUTO100 filiaali müügijuht Siim Steinberg siiski kinnitab: "Inimesed, kes ostavad endale tänasel päeval luksusautosid, on väga seinast seina.Mingisugust stereotüüpi neil pole, on kuulsaid inimesi ja täiesti tundmatuid."

Viimase viie kuu kõige kallim Eestis müüdud auto on Rolls Royce Phantom II, mille hind jääb 300 000 euro kanti. Auto toodi Maarjamaale eritellimusena, sest pea olematu nõudluse tõttu pole meil eraldi Rolls Royce'i esindust. Arvuliselt läks kõige enam müügiks S-klassi Mercedeseid ja 7. seeria BMW-sid. Esimesi müüdi tänavu 12 (mullu 23) ja kalleid BMW-sid üheksa (mullu kaks).

Autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liidu statistika ütleb, et võrreldes eelmise aasta jaanuar-mai perioodiga müüdi tänavu kaks luksusautot rohkem, nimelt 34. Kuigi vahe möödunud aastal müüdud autode kogusega pole teab mis suur, siis võttes arvesse müüdud autode keskmist turuhinda, mis on ümaralt 100 000 eurot, on iga rohkem müüdud auto kena saavutus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee