Tee ise

Tee ise jõulukaardid ja -kaunistused 

Idee, teostus ja fotod Eve-Lii Sandre, Värvikeskus, 23. detsember 2014 09:19
Foto: Eve-Lii Sandre, Värvikeskus
Kui posti teel kirja saatmine on tänapäeval pigem erandlik, siis vähemalt  jõulukaarte saadetakse sõpradele ja sugulastele endiselt.  Seda ilusat kommet tasub elus hoida. Ja kui juba saatmiseks läheb, siis miks mitte kirjutada head soovid isetehtud kaardile.Vaja läheb:


- Tugevamat paberit kaardi põhjaks


- Joonlauda, harilikku pliiatsit, teravat nuga või kääre


- Malli


- šabloone


- Pärlipliiatsit


- Lumeefektiga struktuurvärvi Sne


- Stüroporist pärjatoorikut


- Paela, helmeid ja PVA-liimiPärlitega lumehelves

Joonista hariliku pliiatsiga õrnalt ette kujund. Kuusnurkse helbe tegemiseks kasuta malli ja jaga see võrdselt kuueks osaks. Tõmba ette kiired ja alusta pärlite tippimist.


Kauni 3D-pärli saamiseks ära toeta tuubi otsa vastu paberit, vaid lase pärlil õhust kukkuda, siis tuleb see ümar.


Keskele paisuta kõige suurem pärl, edasi tee pärlitäpid järjest väiksemad. Lase paar tundi kuivada. Pärlipliiatsiga saad kaunistada ka tekstiilesemeid – neil lase kuivada umbes ööpäeva jagu, hiljem kannatavad nad 40-kraadist masinpesu.

Struktuursed helbed ja lumised kuused

Paiguta šabloon paberile ja hoia kahe sõrmega kindlalt paigal. Võta teise käe nimetissõrmega purgist värvi ja tupsuta üle motiivi, kohe seejärel tõsta šabloon otse üles ja lase kuivada. Kuna lumeefektiga struktuurvärv kuivab väga ruttu, tuleb see enne kivistumist kindlasti puhtaks pesta  ja enne järgmise kujundi tegemist kuivatada.Lumine jõulupärg


Sama lihtsalt valmib ka lumine jõulupärg aknale või uksele. Võta stüroporist pärjatoorik ja kata struktuurvärviga kõigepealt pärja esikülg. Märja värvi sisse saad puistata kergemaid esemeid, näiteks väiksemaid helmekesi. Seejärel lase värvil korralikult kuivada. Keera pärg ringi ning kata ka teine külg. Jäta ööseks kuivama.


Kõige lõpuks torka riputuse tarvis pärja sisse auk, täida PVA-liimiga ning aseta sinna peenem pael või nöör. Lase korralikult kuivada. Ongi pärg riputamiseks valmis!


Lumeefektiga saad katta ka karpe,  kuuseehteid jms.  Kui värv on kuivanud, võid selle soovi korral ka näiteks pärlmuttervärviga üle värvida.


Kui jõulukaunistused on valged ja lumised, ei pea enam musti jõule pelgama!