Nipid

5 head nippi, kuidas puhkusele minnes kaitsta kodu ja vara (2)

Andres Putting, Falck Eesti, 22. juuli 2019 16:32
Kes valvab siis sellel ajal sinu kodu ja vara, nii et rahulikus südamega puhkust saaksid nautida? Foto: Paul Gilmore / Unsplash
Kätte on jõudnud suvepuhkuste aeg, mil paljud inimesed suvilasse siirduvad ning oma kodu nädalateks valveta jätavad. Kas oled aga mõelnud sellele, et kui sina eemal oled, võib sinu kodu pikanäpumeestele saagiks langeda. Kes valvab siis sellel ajal sinu kodu ja vara, nii et rahuliku südamega puhkust saaksid nautida? 

Kahjuks kipuvad üleaedsed üksteist tihti vaid kadedusega vaatama. Turvalisuse huvides tuleks eestlaslikud tunded maha suruda ja pidada meeles, et kui sul on naabritega soojad suhted, võid end tunda juba palju kindlamini.

  • Nädala või kaks kestva suvepuhkuse ajal on hea, kui naaber sinu elupaigal silma peal hoiab ja regulaarselt postkasti tühjendab. Mitme päeva vanusest korrespondentsist pungitav kirjakast on vargale selgeks märgiks, et pererahvas on pikaks ajaks lahkunud.
  • Samal põhjusel suuna ka kodune lauatelefon, kui majapidamises peaks veel selline leiduma, ümber mobiilile.
  • Eramu puhul on kasuks, kui maja ümbrus on pimedal ajal valgustatud. Selleks on kõige mugavam kasutada valgustundlikke ja liikumisanduritega varustatud lampe.
  • Kurjade mõtetega inimesi aitab eemal hoida ka taimeriga töötav sisevalgustussüsteem, mis hoiab õhtuti osa eluruumidest valgustatuna.
  • Kindlasti tuleb enne lahkumist kontrollida uste, akende ja lukkude vastupidavust. Kes soovib aga puhkusest täit mõnu tunda, usaldab oma kodu valvamise professionaalidele.

Samal teemal

06.09.2020
Kodu vajab uuendamist? Anna kodule värske ilme kolme lihtsa nipiga!
30.06.2020
SUVI KESTAB VEEL! Ekspert annab nõu, kuidas valida telki
13.05.2020
PUHKUS ALAKU: 7 soovitust, kuidas kaitsta kodu varguse eest
16.06.2019
5 head nippi, kuidas saad suvel loodust säästes puhata!