Tehnika

Pariss Electric pakub suurtel kiirustel sõiduõpet 

AutoNet.ee, 13. aprill 2016 12:13
Pariss Electric EV
Prantsuse startup-autotootja Pariss Electric töötab tõeliselt kiire elektriauto kallal. Nullist sajani tahetakse sellega kiirendada vähem kui kolme sekundiga, samas kui väikesed tootmismahud peaksid masina eksklusiivseks muutma.

Pariss Electric on oma auto tootmise võtnud ette teistest veidi erinevalt. Investoritena on nad kaasanud partnereid, kes auto ehitusel ka ise aktiivselt kaasa löövad. Auto on väike ja kerge, kaaludes kõigest 1,3 tonni. Just see muudab masina aga võrdlemisi äkiliseks ning võimekaks.

Pariss Electric ongi oma investoreid/partnereid võlunud projekti põnevusega. Ühelt poolt loodetakse kindlasti edukat ning kasumlikku elektriautot, teiselt poolt annab iga partner ka oma panuse põneva, kerge ja krapsaka auto valmimisse.

Elektriauto on Pariss Electricul plaanis olnud tegelikult juba mitu aastat. 2013. aastal ringles ringi informatsiooni plaanitavast tänavakõlbulikust rotsterist, praegune versioon on aga mõeldud vaid rajale. Autosse on paigaldatud ka hulgaliselt andureid ning Pariss Electric loodab nende abil inimesi ringrajal kiiresti sõitma õpetada.

Masina aastaseks tootmismahuks on planeeritud 200 mudelit, millest igaühe eest tahetakse saada 100 000 eurot.


Skoda Octavia
6 800 EUR

Audi 80
100 EUR

Mercedes-Ben z E 280 CDI 4MATIC
3 200 EUR

Jeep Grand Cherokee
2 000 EUR

Volkswagen Touareg
8 500 EUR