Nipid

ÕHTULEHE VIDEO | Juulist seiskuv trammiliiklus valmistab inimestele ebamugavusi (8)

Helen Pentsa | Video: Mari Luud, 26. juuni 2015 15:26
Foto: Mari Luud
Inimesi, kes igapäevase transpordivahendina tramme kasutavad, on palju. Küsides, kuidas trammiliikluse katkemine nende elukorraldust mõjutab, vastab valdav enamus, et tegemist on häiriva olukorraga, mis on asendusbusside näol üleelatav.

Trammi igapäevaselt kasutav pesionärist naine sõnab, et tema elu trammliikluse seiskumine eriliselt ei mõjuta, ent ta usub, et igapäevaselt tööle käivatel inimestel on hulga raskem. Ta tunnistab, et trammides valitsev atmosfäär talle üldiselt meeltmööda ei ole. "Eriti siin Koplis ei meeldi - mustad!" sõnas ta.

Samal teemal

Samamoodi igapäevaselt trammiga sõitev mees sõnab, et ta ei sooviks senise transpordivahendi kasutamise katkestamist, sest trammid sõidavad erinevalt bussidest otsemaid teid. Trammis valitseva õhkkonnaga on mees rahul.

Seoses Viru väljakult tehtavate trammide rööbastee remondiga, katkeb Tallinna trammiliiklus ajavahemikul 1.07-21.07 täielikult. Trammide asemel pikendatakse trammide asendusbussiliini nr 42 marsruuti Koplini, tehes peatuseid trammipeatuste lähedale jäävates või rajatavates ajutistes bussipeatustes.

Kesklinnas olev Hobujaama trammipeatus asendadakse Narva maanteel oleva Hobujaama bussipeatusega. Ära jäävad A. Laikmaa tänaval paiknev "Laikmaa" peatus ja Rävala puiestee mõlemal suunal olevad "Tornimäe" peatused, samuti Kopli tänava linnast väljuval suunal paiknev "Volta" peatus.