Nipid

Abiks lennureisijale: tuletikud tohivad olla ainult taskus, mitte pagasis (3)

Ada Maltseva, ada.maltseva@linnaleht.ee, 10. juuli 2014, 15:08
Bulls
Kõige tihedamini tuleb ette küsimusi, mis puudutavad vedelikke käsipagasis, tõdeb Tallinna lennujaamas maapealset teenindust pakkuva ettevõtte Tallinn Airport GH juhatuse esimees Tiit Kepp.

Tallinna lennujaama kodulehelt www.tallinn-airport.ee leiab pagasinõuded ja loetelu esemetest, millega lennukisse ei pääse. Mis jääb lennureisijatel kõige sagedamini kahe silma vahele?

Samal teemal

Inimesed on julgestusnõuetega juba üsna hästi kursis, sest samad nõuded kehtivad mujal lennujaamades. Siiski on üht-teist, mis tuleb ikka üllatusena. Käsipagasis on lubatud vedada vedelikke kuni 100-milliliitristes pakendites, mis peavad olema pakitud läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni liitrisesse plastkotti. Äraantavas pagasis on keelatud üle 80-protsendise alkoholisisaldusega alkohoolsed joogid ning need kõrvaldatakse enne lennukisse laadimist.

Tihtipeale on probleeme jahimeeste varustusega ehk tulirelvade ja laskemoonaga. Samuti tekib sageli küsimusi jalgrataste, lapsevankrite ja muu suurema spordivarustuse asjus. Näiteks tuleb jalgratta rehvid tühjaks lasta. Ja ka tuletikud tohivad reisida ainult reisija taskus, mitte käsi- ega äraantavas pagasis.

Lennureisi ajal kohvri lagunemine ei ole paraku eriline üllatus. Mida kohvrit/reisikotti soetades silmas pidada, et vältida selle katkiminekut?

Kõige odavam kohver ei pruugi olla piisavalt tugev. Soovitame soetada järelveetava pagasi, millel on kaks ratast. Kohvrit pakkides tasub jälgida kaalu. Liiga raske ja pungil kott puruneb alati kergemini, olenemata selle hinnast ja kvaliteedist.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, jõuab pagasisse antud kohver sihtpunkti. Paraku mõnikord mitte. Kas lennureisija saab ise midagi teha, et ta pagas kaduma ei läheks?

Saab küll. Näiteks tuleks pileteid ostes vaadata, et ühelt lennult teisele ümberistumise aeg oleks piisavalt pikk, sest siis jõutakse pagas jätkulennule ümber laadida. Kui inimene ise veel jõuab ühest väravast teise joosta, siis pagas ei pruugi sama kiirusega ühest lennukist teise liikuda.

Kindlasti tuleks kohvrit pakkides jälgida julgestusnõudeid. Pagasi teekond peatatakse, kui selles on midagi kahtlast. Kuni sisu tuvastamiseni jääb pagas julgestuskontrolli valve alla ega pruugi õigeks ajaks lennule jõuda.

Kindlasti oleks hea pagasile paigaldada lisaks lennujaamas kinnitatavale sildile veel ise üks silt, kus on kirjas kõik kontaktandmed, et vajadusel saaksid lennujaama töötajad pagasi omanikuga ühendust võtta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee